Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1015
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Matematyka jest OK

Piątek, 11 lipca 2014, 15:26
Aktualizacja: 15:26
Autor: red.
Świdnica: Matematyka jest OK
Fot. użyczone
Wakacje nie muszą oznaczać umysłowego lenistwa. Przeciwnie – zachęcamy dzieci i młodzież do weekendowych zmagań Królowej Nauk – bo tak właśnie nazywana jest matematyka. Akademia Umiejętności Matematycznych, Centrum Językowe ABRAKADABRA i Galeria Świdnicka zapraszają na letnie mini–warsztaty rozrywkowo–logiczno–matematyczne, które poprowadzi Marek Matejuk.

Pan Marek to współautor najlepszego podręcznika do matematyki w Europie, autor projektu edukacyjnego Matematyczne Preteksty, uczestnik Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, Maratonów Matematycznych, członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 19 lipca 2014 r. od godz. 11.00 do 15.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja e-mailem na adres akademia@AUM.edu.pl. (Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz wybranej sesji warsztatowej). Ale zapraszamy także tych, którzy będą w sobotę w Galerii Świdnickiej – warto pokibicować zdolnym młodym matematykom.

Sesje warsztatowe odbędą się w następujących cyklach:
przedszkolaki - 11:00-11:30
uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych - 11:45-12:30
uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych - 12:45-13:30
uczniowie gimnazjów - 13:45-14:45

Więcej informacji - na stronie internetowej Akademii czyli na www.AUM.edu.pl

W trakcie całych warsztatów trwać konkurs dla przedszkolaków „Zaprojektuj swój wymarzony dom”. W pracy maluchy używają tylko figur geometrycznych. Do wygrania zestaw gier logicznych i wiele niespodzianek, m.in. książek i przyborów szkolnych. Dla wszystkich uczestników – słodkie drobiazgi.
- Matematyka to dziedzina nauki, która niekiedy budzi niepotrzebny strach. Tymczasem zrozumienie zagadnień matematycznych jest drogą do tego, by rozsmakować się w tej dziedzinie wiedzy, by także się nią… bawić. Oczywiście przede wszystkim jednak ułatwi to na pewno lepsze zdanie egzaminów, dlatego gorąco zachęcamy do udziału w warsztatach – mówi Beata Moskal-Słaniewska z Galerii Świdnickiej.

(Galeria Świdnicka)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group