Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Matka Boża Żarowska w nowej koronie

Poniedziałek, 10 czerwca 2013, 12:05
Aktualizacja: 12:06
Autor: red.
Żarów: Matka Boża Żarowska w nowej koronie
Fot. użyczone
Niech ten dzień będzie zapamiętany przez Was wszystkich. Niech się wpisze na wieki całe w dzieje tej parafii, wspólnoty parafialnej i całej gminy Żarów. Sama Maryja niech prowadzi dalej wasze myśli i serca. Niech Was przy sobie gromadzi, a Wy w Nią wpatrzeni, na kolanach przy niej trwający wypraszajcie na różańcu łaskę silnej wiary dla siebie, dla Waszych rodzin i dla wszystkich rodzin naszej diecezji, Polski, Europy i świata. – Takimi słowami przywitał wszystkich parafian w żarowskim kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa biskup diecezji świdnickiej ksiądz Ignacy Dec.

Cała wspólnota parafialna, księża z innych dekanatów, siostry zakonne, przedstawiciele władzy samorządowej oraz mieszkańcy gminy Żarów tłumnie zebrali się w kościele, aby uczestniczyć w uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej. Złote korony na skronie Maryi nałożył biskup świdnicki Ignacy Dec oraz proboszcz żarowskiej parafii ksiądz dziekan Piotr Ważydrąg.

Uroczysta msza święta – której – w piątek, 7 czerwca przewodniczył biskup świdnicki Ignacy Dec była również okazją do złożenia podziękowań wszystkim parafianom. – Złota korona, która dziś ofiarowana została Matce Bożej w Żarowie to dar mieszkańców całej gminy. I dziś składam serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieli dorzucić swoją cegiełkę dobroci. Dzisiejszy dzień to dzień wymodlony, zapowiadany i wytęskniony, przygotowany przez całą wspólnotę parafialną,. Wszystkim za to ogromne poświęcenie i zaangażowanie składam serdeczne Bóg zapałać – mówił podczas uroczystej mszy świętej proboszcz Piotr Ważydrąg.

Podziękowania i wyrazy wdzięczności popłynęły również w stronę biskupa świdnickiego. Na ręce Jego Ekscelencji podziękowania składali nie tylko najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów, ale również mieszkańcy Żarowa, przedstawiciele rodzin i żarowskiej wspólnoty parafialnej oraz księża. Gratulacje na ręce gospodarza piątkowej uroczystości złożył również biskup, ofiarowując proboszczowi parafii w Żarowie pierścień na pamiątkę tej historycznej chwili. – Gratuluję księdzu proboszczowi i Wam wszystkim za włożony trud, inicjatywę i za piękne przygotowanie tej uroczystości, która w sposób szczególny ma uczcić Matkę Bożą w Żarowie. Niech od tej prowadzi Was miłość Najświętszej Maryi Panny, bo tylko ona jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu – mówił biskup Ignacy Dec.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group