Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: "Mazowsze" zachwyciło i wzruszyło

Poniedziałek, 20 maja 2013, 11:18
Aktualizacja: 11:20
Autor: red.
Świebodzice: "Mazowsze" zachwyciło i wzruszyło
Fot. UM Świebodzice
Łzy w oczach publiczności i brawa na stojąco – tak świebodziczanie przyjęli występ najsłynniejszego polskiego zespołu pieśni i tańca – "Mazowsze". Artyści w półtoragodzinnym programie zaprezentowali niezwykle bogaty i barwny przegląd polskiego folkloru zarówno w warstwie muzycznej, jak i przepięknych strojach.

Usłyszeliśmy znane polskie pieśni, jak chociażby "Łowiczanka", "Ej przeleciał ptaszek" czy brawurowo wykonany "Furman" a także regionalne tańce. Zespołowi towarzyszyła orkiestra a na scenie pojawiła się w sumie około setka artystów.

Po występie kwiaty i podziękowania dla zespołu przekazał burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. - Jestem wzruszony, dziękujemy za ten piękny występ i przypomnienie, jak bogata jest polska kultura - mówił burmistrz, a kwiaty wręczył także dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Zieliński.

W skład zespołu wchodzą balet, chór i orkiestra symfoniczna. Melodie prezentowane przez "Mazowsze" pochodzą z 39 regionów etnograficznych Polski. "Mazowsze" to 120-osobowa (łącznie z obsługą) grupa artystów, 8 ton bagażu, 1500 kostiumów. W tym roku zespół świętuje 65-lecie istnienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group