Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: MCK w nowym miejscu

Sobota, 30 stycznia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Świebodzice: MCK w nowym miejscu
Fot. www.swiebodzice.pl
Młodzieżowe Centrum Kariery zmieniło adres – w związku z remontem budynku przy ul. Żeromskiego 27, obecnie doradcy zawodowi czekają na osoby poszukujące zatrudnienia przy ul. Piłsudskiego 28 (Gimnazjum nr 1), tel. 74 664 76 55.

Młodzieżowe Centrum Kariery to instytucja, która pomaga podnosić kwalifikacje oraz poszukiwać ofert pracy. Niedawno zakończył się np. projekt "Równi na rynku pracy-YEI" współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Gwarancji dla Młodzieży. 14 uczestników podniosło swoje kwalifikacje zawodowe.

- Projekt skierowany był do młodzieży 18-25 lat, niepracującej o niskich kwalifikacjach zawodowych lub kwalifikacjach niedostosowanych do potrzeb aktualnego rynku pracy, które wymagają wsparcia z zakresu poruszania się po rynku pracy - mówi Anna Stochaj z MCK. - . Każdy z uczestników otrzymał pełną ofertę wsparcia, obejmującą wszystkie formy pomocy, które zostały zidentyfikowane u danej osoby jako niezbędne w celu poprawy jej sytuacji na rynku pracy lub uzyskania zatrudnienia. W ramach interwencji beneficjenci skorzystali z takich form wsparcia jak: doradztwo zawodowe, wsparcie psychologa, prawnika, brali udział w kursie języka angielskiego, kursie prawa jazdy kat. B, podstawowym kursie komputerowym, kursie komputerowym ECDL oraz szkoleniu zawodowym. Każdy uczestnik po zakończonym kursie zawodowym skierowany został na 6-miesięczny staż zawodowy u lokalnych pracodawców (staż wraz ze stypendium dla uczestnika i dodatkiem do wynagrodzenia dla opiekuna stażu z zakładu pracy). Jedną z form wsparcia zatrudnienia była także jednorazowa premia dla pracodawcy za utrzymanie w zatrudnieniu uczestnika po stażu na kolejne 6 miesięcy na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin. 5 uczestników projektu ma możliwość kontynuowania zatrudnienia u tych samych pracodawców a 5 znalazło zatrudnienie po zakończonym stażu u innych pracodawców.

MCK przygotowuje się do realizacji kolejnych projektów skierowanych do młodzieży bezrobotnej. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z Centrum.

Swoją ofertę MCK kieruje również do uczniów przygotowujących się do planowania swojej kariery zawodowej, jaki i dla wszystkich osób potrzepujących pomocy w napisaniu profesjonalnego CV i przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Wszystkie porady są bezpłatne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group