Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Medal Pro Patria dla Bogdana Kożuchowicza

Niedziela, 27 listopada 2016, 9:57
Autor: red
Świebodzice: Medal Pro Patria dla Bogdana Kożuchowicza
Fot. UM Świebodzice
Szczególne zasługi w propagowaniu pamięci o Sybirakach, zaangażowanie w podtrzymywanie, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, wartości patriotycznych – za takie działania Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz otrzymał odznaczenie Pro Patria.

To wysokie odznaczenia, nadawane przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, burmistrz Bogdan Kożuchowicz odebrał podczas sesji Rady Miejskiej. Medal dla burmistrza Świebodzic został przyznany na wniosek świebodzickiego Związku Sybiraków, który w ten sposób docenił działania władz miasta na rzecz podtrzymywania pamięci o ofiarach zsyłki.

Efektem tych działań jest m. in. przyjęcie przez Gimnazjum nr 1 imienia Sybiraków, nadanie szkole sztandaru i bardzo dobra współpraca ze świebodzickim oddziałem Związku Sybiraków.

Medal wręczyli: Jerzy Orabczuk, wiceprezes Wojewódzkiego Oddziału Związku Sybiraków w Wałbrzychu oraz Tadeusz Widła ze świebodzickiego Związku Sybiraków.
- Jestem bardzo wzruszony, dziękuję za to cenne odznaczenie, pragnę jednak podkreślić, że propagowanie pamięci o Sybirakach jest ważne nie tylko dla mnie, ale dla całej Rady Miejskiej i wszelkie działania podejmujemy w tym zakresie wspólnie – zaznaczył burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group