Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Medialny mechanizm

Piątek, 15 kwietnia 2022, 12:24
Aktualizacja: 12:25
Autor: Leszek Sykulski
Leszek Sykulski – doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce (w specjalności: geopolityka i geografia polityczna), historyk, nauczyciel akademicki. Kierownik pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Geopolityka i Geostrategia; biegły sądowy w zakresie bezpieczeństwa państwa i ekstremizmu politycznego; prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Geostrategicznego.

Pracuje jako adiunkt w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pełni funkcję prodziekana ds. nauki Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych WSBiP. Kierownik międzynarodowych studiów podyplomowych: Geopolityka i Geostrategia (wspólnie z prof. Vahtangiem Maisaia) realizowanych przez WSBiP wspólnie z Międzynarodowym Uniwersytetem Kaukaskim w Tbilisi.

Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie w zakresie bezpieczeństwa państwa i ekstremizmu politycznego.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Ukończył także kurs oficerów rezerwy w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (por. rez.).

Pracował jako analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Z nominacji prezydenta zasiadał w Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI.

W przeszłości wykładał w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie i w Akademii Polonijnej w Częstochowie. W 2015 r. prowadził zajęcia jako profesor wizytujący w Uniwersytecie Saint Jerome w Douala (Kamerun).

Założyciel Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego (w latach 2008-2009 i 2012-2014 – prezes zarządu, od 2014 r. prezes honorowy). Założyciel i w latach 2009-2016 redaktor naczelny kwartalnika “Przegląd Geopolityczny”. Redaktor naczelny portalu Nowej Geopolityki.

Obecnie prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Geostrategicznego.

Główne obszary badawcze: (1) polska i rosyjska myśl geopolityczna, (2) rosyjska polityka bezpieczeństwa, (3) walka informacyjna. Autor ponad 50 publikacji naukowych.

Odznaczony Medalem Pro Patria i Brązowym Krzyżem Zasługi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group