Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1328
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Miał ponad 20 kg narkotyków

Wtorek, 9 czerwca 2020, 13:52
Aktualizacja: Środa, 10 czerwca 2020, 8:54
Autor: red
REGION: Miał ponad 20 kg narkotyków
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wspólnie z policjantami ze świdnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 20 kg narkotyków wśród których znalazły się m.in. amfetamina, metamfetamina, marihuana, kokaina, haszysz oraz tabletki ekstazy.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 36 - latka, który wg ich ustaleń w miejscu zamieszkania miał posiadać różnego rodzaju środki odurzające.

W trakcie przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających w postaci amfetaminy, metamfetaminy, ekstazy oraz marihuany, haszyszu i kokainy.

Łącznie zabezpieczono ponad 20 kg tych narkotyków, ich czarnorynkowa wartość to kwota 1 mln złotych.
Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Oprócz posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych , funkcjonariusze udowodnili mu również uczestnictwo w obrocie znaczną ilością narkotyków, przy czym czynu tego dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa.

Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wprowadzanie narkotyków do obrotu znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest natomiast karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group