Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Miasteczko Świętego Mikołaja w Żarowie

Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 16:52
Aktualizacja: 16:54
Autor: red
Żarów: Miasteczko Świętego Mikołaja w Żarowie
Fot. UM Żarów
Na żarowskim targowisku po raz kolejny stanęło mikołajkowe miasteczko.

A w nim mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy Młodzieżową Radę Miejską w Żarowie, Żarowską Wspólnotę Samorządową, Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Kultury i Sportu, TKKF "Chemik" oraz Urząd Miejski w Żarowie. Święty Mikołaj razem z ekipą elfów oraz resztą swoich bajkowych przyjaciół przez jeden dzień zamieszkali w Żarowie. Po raz pierwszy świąteczna impreza połączona została z bożonarodzeniowym kiermaszem.

Frajdą dla wszystkich uczestników mikołajkowej imprezy była nie tylko sama wizyta Świętego Mikołaja, który jak zawsze nie zawiódł i przybył do Żarowa z workami prezentów, ale przede wszystkim liczne niespodzianki, przygotowane przez jego nieodłącznych pomocników.
- Nie zmieniła się sama formuła Miasteczka Świętego Mikołaja, ale w tym roku, z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy przygotowaliśmy więcej atrakcji. Wśród nich były warsztaty zdobienia bombek, które prowadziła Elżbieta Kulas z Gminnego Centrum Kultury i Sportu, kalambury oraz karaoke. Nie zabrakło strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych i pracowników żarowskiej Spółdzielni Socjalnej "Raz Dwa Trzy", którzy zapraszali dzieci do swoich pojazdów. Był popcorn, cukrowa wata, gorąca czekolada i herbata, a także kiełbaski z grilla. Rozstrzygnęliśmy także konkursy na bożonarodzeniową kartkę oraz wielki test historyczny "Co ty wiesz o Żarowie?". W Żarowie Święty Mikołaj przychodzi do wszystkich, dlatego serdecznie dziękujemy tym najbardziej zaangażowanym. Bez Waszej pomocy, nie byłoby dziś tyle radości - mówili radni Rady Miejskiej Iwona Nieradka i Norbert Gałązka.

Miasteczko Świętego Mikołaja to były nie tylko atrakcje dla wszystkich mieszkańców. Podczas kiermaszu bożonarodzeniowego, który odbywał się w tym czasie na żarowskim targowisku można było nabyć świąteczne smakołyki, bombki, choinki i inne ozdoby bożonarodzeniowe. Po raz pierwszy swoje prace zaprezentowała także Pracownia Fotografii "Z przymrużeniem oka" działająca przy GCKiS. Zdjęcia uczestników pracowni zawisły na choinkach, a każdy chętny mógł zabrać je ze sobą. Był także czas na świąteczne życzenia i wspólne kolędowanie z żarowskim chórem Senyor Rici.

W finale harcerze z 23. Gromady Zuchowej "Leśne Duszki" ze Świdnicy przekazali na ręce burmistrza Leszka Michalaka, radnych Rady Miejskiej Romana Koniecznego i Iwony Nieradka, radnej powiatu świdnickiego Urszuli Ganczarek oraz mieszkańców Betlejemskie Światełko Pokoju.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group