Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 513
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Miasteczko Świętego Mikołaja w Żarowie

Wtorek, 19 grudnia 2017, 15:00
Autor: red
Żarów: Miasteczko Świętego Mikołaja w Żarowie
Fot. UM Żarów
Jest taki dzień, jedyny w całym roku, kiedy zapach pieczonych pierników, barszczu czerwonego i gorącej czekolady rozchodzi się po całym mieście. Dzwoneczki świętego Mikołaja rozbrzmiewają niczym dzwony kościelne, a na głowach mieszkańców pojawiają się czerwone czapki. W niedzielę, 17 grudnia teren targowiska miejskiego w Żarowie zamienił się w bajkowe Miasteczko Świętego Mikołaja.

A w nim mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy: Gminne Centrum Kultury i Sportu, Urząd Miejski w Żarowie, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Żarów, przy wsparciu: Electrolux, Thermaflex, Ośrodek Pomocy Społecznej, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Gromade Zuchową z Zastruża "Dzielne Smoki", Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Żarowie, Żarowską Wspólnotę Samorządową, Komisariat Policji w Żarowie, TKKF Chemik, Ochotniczą Straż Pożarną w Żarowie.

Święty Mikołaj razem z ekipą elfów oraz resztą swoich bajkowych przyjaciół przez jeden dzień zamieszkali w Żarowie. Świąteczna impreza połączona została także z bożonarodzeniowym kiermaszem. Frajdą dla wszystkich uczestników mikołajkowej imprezy była nie tylko sama wizyta Świętego Mikołaja, który jak zawsze nie zawiódł i przybył do Żarowa z workami prezentów, ale przede wszystkim liczne niespodzianki, przygotowane przez jego nieodłącznych pomocników.
- Święci Mikołajowie opanowali Żarów! Niezliczona ilość dobrych serc pojawiła się na Miasteczku Świętego Mikołaja w Żarowie. Był przepyszny czerwony barszcz przygotowany przez Jacka Marczyńskiego, doskonałe pieczone kiełbaski, przepyszna herbata od Electrolux, gorąca czekolada od Raz Dwa Trzy Spółdzielnia Socjalna i wiele, wiele innych smakołyków. Na dzieci czekał święty Mikołaj i jego pomocnicy. Strażacy z Wierzbnej i Pożarzyska dumnie prezentowali swoje nowe wozy bojowe. Odwiedzający w tym dniu Miasteczko Świętego Mikołaja mogli w trakcie jarmarku bożonarodzeniowego nabyć oryginalne prezenty pod choinkę. W tym roku wydarzenie miało również charakter charytatywny. Zbieraliśmy pieniądze na leczenie i rehabilitację Adasia, mieszkańca gminy Żarów. Dzięki Wam udało nam się zebrać 3238,58 złotych - mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Rozstrzygnięto także konkursy: na najdłuższy łańcuch choinkowy organizowany przez żarowską bibliotekę, w którym pierwsze miejsce zajęła rodzina Momotów z Żarowa - 390 m, drugie rodzina Ziębów z Kalna - 266 m, a trzecie rodzina Bal z Żarowa - 90 m oraz konkursy "Co Ty wiesz o gminie Żarów?", "Wielki Test Historyczny" współorganizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i Żarowską Izbę Historyczną, a także konkurs "Bożonarodzeniowe smaki", w którym główną nagrodę zdobył Uniwersytet Trzeciego Wieku z Żarowa.

Na scenie wystąpił chór Senyor Rici oraz chór Cantate Domino działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz zespół Żarowianie. Do wspólnej zabawy zapraszał także Kids Dance przedstawiając swój program "Święty Mikołaj zawitał do miasta". Swoją wersję jasełek "Z narodzeniem Jezusa było tak" przedstawili również aktorzy, w rolach których wystąpili radni Rady Miejskiej oraz studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Był także czas na świąteczne życzenia i wspólne kolędowanie. W finale zuchy z Gromady Zuchowej z Zastruża "Dzielne Smoki" przekazali na ręce burmistrza Leszka Michalaka, sekretarz gminy Sylwii Pawlik, przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Koniecznego i Krystyny Markiewicz prezes żarowskiego UTW Betlejemskie Światełko Pokoju.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group