Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Miasto i Gmina Jaworzyna Śląska na dawnych pocztówkach

Niedziela, 13 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Jaworzyna Śląska: Miasto i Gmina Jaworzyna Śląska na dawnych pocztówkach
Fot. użyczone
Miło jest nam poinformować, że nakładem wydawnictwa „Errata” ukazała się unikatowa publikacja albumowa, w której zawarto ponad 200 pocztówek, wraz z opisami w języku polskim, niemieckim i angielskim, przedstawiających miejscowości znajdujące się obecnie na terenie Gminy Jaworzyna Śląska.

Pocztówki pochodzą ze zbiorów Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, portalu Stowarzyszenia Wratislaviae Amici oraz prywatnych kolekcjonerów, którzy bezpłatnie udostępnili swoje zbiory. „Miasto i Gmina Jaworzyna Śląska na dawnych pocztówkach”, autorstwa Pana Andrzeja Dobkiewicza, to pierwsza tak obszerna publikacja, przedstawiająca naszą małą ojczyznę w okresie od ostatniej ćwierci XIX wieku do chwili zakończenia drugiej wojny światowej. Honorowy patronat nad publikacją objął Burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Pan Grzegorz Grzegorzewicz.

Album będzie można nabyć w cenie 49,90 zł, w Sekretariacie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, ul. Powstańców 3, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. Sprzedaż rozpocznie się 10 grudnia br. Ilość dostępnych egzemplarzy jest ograniczona.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group