Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto i powiat z radnymi o nowej siedzibie pogotowia

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 19 października 2013, 7:32
Aktualizacja: Środa, 23 października 2013, 13:13
Autor: red.
Fot. archiwum
Budowa nowej siedziby pogotowia – to temat czwartkowego spotkania, które z inicjatywy Prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka, zorganizowała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy Joanna Gadzińska.

Trudna sytuacja lokalowa Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy jest znana. Jasne jest, że obecnie bez pomocy samorządów z terenu Powiatu, projekt ten nie ma szansy na realizację. Miasto widzi potrzebę współpracy i pomocy Powiatowi, ponieważ sprawa Pogotowia dotyczy wszystkich mieszkańców Świdnicy. Uważam, że warto zjednoczyć siły samorządowe i wspólnie znaleźć rozwiązanie tego ważnego problemu. To początek weryfikacji nowego pomysłu władz Powiatu i czekamy, że do nowej koncepcji zostaną przekonane wszystkie gminy z terenu Powiatu Świdnickiego. Co ważne liczymy również, że nie ulegną zmianie uwarunkowania prawne związane z funkcjonowaniem oraz finansowaniem pogotowia – mówi Wojciech Murdzek, Prezydent Świdnicy.

Dodajmy, że w poprzednich działaniach Miasto Świdnica brało udział. Już w 2010 r. miasto podpisało porozumienie z powiatem świdnickim, w oparciu, o które użyczyło bezpłatnie powiatowi grunt, na którym miała rozpocząć się budowa. Z realizacji projektu wycofał się Zarząd Powiatu argumentując to brakiem środków finansowych na realizację budowy. Obecne rozmowy dotyczące realizacji nowego projektu na gruntach powiatu (budowa siedziby Pogotowia przy SOR Szpitala „Latawiec”) z finansowym wsparciem samorządów.

W czwartkowym spotkaniu wzięli udział ze strony miasta: Prezydent Wojciech Murdzek, Przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Gadzińska i Radni: Mariusz Barcicki, Grażyna Ciążeńska, Bogumiła Murdzek, Wiesław Żurek.

Ze strony powiatu: Starosta Zygmunt Worsa, Wicestarosta Alicja Synowska, Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys wraz z wiceprzewodniczącym Markiem Zywerem, a także radni: Bolesław Marciniszyn i Daria Kurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~krzysiek 19-10-2013 17:44
pitu pitu. nic z tego nie wynika

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group