Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Międzynarodowe spotkanie w Urzędzie Gminy Świdnica

Czwartek, 17 lipca 2014, 21:19
Aktualizacja: 21:20
Autor: red.
Świdnica: Międzynarodowe spotkanie w Urzędzie Gminy Świdnica
Fot. UG Świdnica
Młodzi ludzie z Autonomii Palestyńskiej, mieszkańcy Izraela, Palestyny i Etiopii odwiedzili Urząd Gminy w Świdnicy. Rozmawiając z Wójt Gminy Świdnica cieszyli się z zaproszenia do Polski i możliwości spędzenia tu wakacji.

Młodzież przebywająca w Witoszowie Dolnym pod opieką ks. dr hab. Jarosław Lipniaka odpowiadając na zaproszenie parafii, władz gminy Świdnica i Dolnośląskiego Instytutu Dialogu i Tolerancji przyjechała do Polski 10 lipca. Swój dwutygodniowy pobyt rozpoczęła od zwiedzania Krakowa i Oświęcimia, a następnie Świdnicy. Gości zachwycił polski krajobraz, widoki i wszechobecna zieleń, której na co dzień nie znają. Poruszyła ich również nasza historia, a szczególne wrażenie wywarła na nich wizyta w Auschwitz.

Pracowicie wypełniony harmonogram pobytu pozwala im także uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, na których w ramach akcji wspartej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu „EKOLOGIA PONAD GRANICAMI” rozmawiają o potrzebie troski o ochronę środowiska i żyjącego w niej stworzenia niezależnych od szerokości geograficznej gdzie dane jest im żyć.

Kolejne dni przyniosą młodzieży równie niezapomniane wspomnienia. Czeka na nich kilka wycieczek i atrakcji, o których opowiedzą swoim kolegom w Betlejem i Jerozolimie w ośrodku opiekuńczym prowadzonym przez siostry Elżbietanki z Polski, a także rodzinom na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group