Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1376
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Miejsce do wypoczynku

Piątek, 2 kwietnia 2021, 17:48
Autor: red
Świebodzice: Miejsce do wypoczynku
Fot. UM Świebodzice
Park Sportowy w Świebodzicach to doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Park Sportowy na Osiedlu Piastowskim ma ponad 2 ha powierzchni, natomiast w projekcie zagospodarowania teren został podzielony na strefy funkcjonalne oraz aktywności ruchowej.

Po zimowej przerwie wykonawca wznowił prace, które rozpoczął od budowy niecki wodnego placu zabaw, obecnie trwa zbrojenie płyty dennej niecki. W trakcie realizacji jest jeszcze teren boiska wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem.

Dotychczas prace budowlane zostały wykonane już w znacznej mierze. Alejki o nawierzchni mineralnej, ścieżki z kostki betonowej, tor dla rolkarzy, boisko wielofunkcyjne (do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki) z centralnie położonym kortem do tenisa ziemnego oraz adaptacja istniejącego placu do Street Workout. Park oświetla 27 nowoczesnych słupów oświetleniowych typu LED.

Na obiekcie nasadzono drzewa i krzewy o charakterze parkowym: 200 drzew, ponad 1300 krzewów i prawie 1300 sztuk bylin, traw ozdobnych, roślin bagiennych. Projekt zakłada wprowadzenie tematycznie kolekcji roślin, pełniących funkcję stref edukacyjnych. Będzie strefa: roślin bagiennych, roślin polecanych do ogrodów deszczowych, traw ozdobnych. Wspomniane ogrody deszczowe stanowią element krajobrazu parku, gdzie wody deszczowe będą wykorzystywane przez roślinność, wpływając na poprawę mikroklimatu. Natomiast na powierzchni 220 m2 powstanie łąka kwietna.

Już niedługo mieszkańcy będą w pełni cieszyć się atrakcjami Parku Sportowego, którego budowa ma zakończyć się do 30 kwietnia 2021 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group