Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1139
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miejsce na podium

Czwartek, 14 października 2021, 13:06
Autor: red
Świdnica: Miejsce na podium
Fot. UM Świdnica
Prezydent Świdnicy na podium w rankingu najlepszych włodarzy miast.

Podczas uroczystej gali Europejskiego Kongresu Samorządowego Local Trends w Poznaniu po raz dwunasty nagrodzono najlepszych włodarzy miast. W rankingu „N 15” Beata Moskal – Słaniewska zajęła 3 miejsce. Ranking ten realizowany jest przez redakcję tygodnika „Newsweek” - to plebiscyt, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci i prezydentki miast. W poprzednim rankingu, który odbył się w 2019 roku prezydent Świdnicy zajęła 8 miejsce.

Laureaci zostali wyłonieni na podstawie ankiet rozesłanych do wszystkich prezydentów polskich miast. Osób piastujących tę funkcję jest w Polsce 107 – to głównie włodarze miast, które mają powyżej 50 tys. mieszkańców. W tej liczbie znajdują się również włodarze około 20 miast mniejszych, którzy historycznie nazywali się prezydentami i taki tytuł zachowali. Swoje punkty dodała też kapituła, w skład której weszli: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, oraz Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka”.

- Ta nagroda to ogromna satysfakcja, ponieważ oceniają nas nasze koleżanki i koledzy pełniący funkcje prezydenta. To najbardziej obiektywna, ale zarazem wymagająca kapituła. Satysfakcja moja jest tym większa, że otrzymuje tą nagrodę w tak trudnych dla samorządu czasach. Deklaruję także, że nadal pracować będę z zaangażowaniem na rzecz naszej lokalnej wspólnoty i bronić będę idei samorządności na forum ogólnopolskim – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Ranking najlepszych prezydentów 2021:

Jacek Sutryk, Wrocław
Ryszard Brejza, Inowrocław
Beata Moskal-Słaniewska, Świdnica
Roman Szełemej, Wałbrzych
Janusz Żmurkiewicz, Świnoujście
Anna Mieczkowska, Kołobrzeg
Aleksandra Dulkiewicz, Gdańsk
Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Słupsk
Marek Materek, Starachowice
Tadeusz Truskolaski, Białystok
Jerzy Łużniak, Jelenia Góra
Piotr Przytocki, Krosno
Beata Klimek, Ostrów Wielkopolski
Andrzej Dziuba, Tychy
Tomasz Andrukiewicz, Ełk

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group