Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miejskie placówki będą miały zakaz działalności w Galerii Świdnickiej?

Środa, 30 stycznia 2013, 11:51
Aktualizacja: Piątek, 1 lutego 2013, 0:19
Autor: red.
Świdnica: Miejskie placówki będą miały zakaz działalności w Galerii Świdnickiej?
Fot. archiwum
Placówki działające na terenie Świdnicy będą miały zakaz współpracy z Galerią Świdnicką? Taką informację drogą mailową do wszystkich placówek szkolnych, kulturalnych, oświatowych i sportowo–rekreacyjnych należących do miasta wysłał zastępca prezydenta Świdnicy Waldemar Skórski.

Przekazana informacja brzmi następująco: „Przypominam o moim zakazie jakiejkolwiek działalności merytorycznej, edukacyjnej, wystawienniczej, teatralnej, muzycznej itp. na terenie Galerii Świdnickiej w roku 2013 bez względu na to czy zapraszającym i współorganizatorem jest sama galeria czy też inna organizacja lub stowarzyszenie (…) Nie przyczyniajmy się do przeniesienia punktu aktywności społeczności lokalnej ze Starego Miasta do punktu handlowego. Nie sprowadzajmy naszej działalności do dodatku do promocji odzieży.”

Całą sprawę poruszył także na swoim blogu radny Rady Miasta w Świdnicy Janusz Solecki - Kilka dni temu dotarła do mnie informacja, że Prezydent Świdnicy wydał polecenie zabraniające uczestnictwa szkół w imprezach organizowanych w Galerii Świdnickiej. Sądziłem, że to tylko brzydka plotka, bo takie zachowanie byłoby przysłowiowym "strzeleniem sobie w stopę". Byłby to objaw despotyzmu i zarazem hipokryzji. Hołdujemy wolności, a zabraniamy oddychać. Wydajemy na promocję ogromne pieniądze z budżetu, żeby Świdnicę przedstawić jako przychylną inwestorom, a jak już inwestor zainwestuje swoje miliony, pojawiają się działania szkodzące jego interesom. Przecież nawet małe dziecko wie, że byt takiej handlowej galerii zależy od sprzedaży, sprzedaż od ilości klientów, a ich ilość od szeroko rozumianej i atrakcyjnej dla nich oferty, w tym imprez kulturalno-rozrywkowych.

Sprawę wyjaśnia także Urząd Miejski w Świdnicy: - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że w mieście powstała Galeria Świdnicka. Wielkopowierzchniowy kompleks z siecią sklepów, restauracji, a przede wszystkim kinem to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców naszego miasta, której mocno kibicowaliśmy i wspieraliśmy jej realizację. Korespondencja skierowana przez Wiceprezydenta Waldemara Skórskiego do jednostek miejskich miała charakter wewnętrzny. Nie stanowiła oficjalnego zakazu miasta w kontekście współpracy z obiektem handlowym. Co więcej nie ma charakteru stanowiska władz miasta wobec takiej współpracy. Miała jedynie prowokować do dyskusji na temat dalszych zasad i formuły współpracy z obiektem, a przy okazji zwrócić uwagę na działania mające na celu aktywizację i ożywienie świdnickiego Rynku i Śródmieścia.

Do tej pory wspólnie z Galerią Świdnicką z sukcesem realizowaliśmy wiele akcji i wydarzeń kulturalnych skierowanych do naszych mieszkańców. Dla przykładu warto wspomnieć wydarzenia w ramach Świdnickiej Kolędy czy Festiwalu Reżyserii Filmowej. Taką współpracę będziemy chcieli prowadzić także w tym roku. O współpracy rozmawiamy na bieżąco, dlatego m. in. w najbliższych dniach zaplanowano spotkanie z Dyrektorem Galerii Świdnickiej oraz Wiceprezesem Cinema 3D. To spotkanie będzie dobrą okazją również do wyjaśnienia wszelkich niejasności i nieprawdziwych wersji zdarzeń, jakie pojawiły się po upublicznieniu wewnętrznej korespondencji mailowej. Jesteśmy za tym, by wszelkie sprawy wyjaśniać w sposób bezpośredni – oświadcza Monika Żmijewska z Biura Prezydenta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group