Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 650
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Mieszkańcy Strzegomia mogą głosować

Niedziela, 16 października 2016, 10:15
Aktualizacja: 12:17
Autor: red
Strzegom: Mieszkańcy Strzegomia mogą głosować
Fot. UM Strzegom
Realizowana jest kolejna, trzecia już, edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom.

Obecnie trwa promocja wszystkich projektów zgłoszonych do głosowania. Przypomnijmy, że w tym roku, po raz pierwszy strzegomianie, będą mogli głosować na zadania małe i duże wyodrębnione w dwóch obszarach – społecznym i edukacyjnym.

W obszarze społecznym do głosowania łącznie zakwalifikowano dziewięć projektów, natomiast w edukacyjnym dwa projekty. Ze szczegółowym opisem każdego z projektów można zapoznać się na stronie www.strzegom.pl w zakładce „Budżet Obywatelski Miasta Strzegom 2017”.
- W głosowaniu może wziąć w nim udział każdy mieszkaniec miasta Strzegom, który dnia 8.08.2016 r. miał ukończony szesnasty rok życia. Przed głosowaniem należy okazać komisji dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL, a osoby niepełnoletnie dodatkowo zgodę opiekuna prawnego na udział w procesie tworzenia budżetu obywatelskiego (zawierającą nr PESEL). W przypadku, gdy dokument tożsamości osoby niepełnoletniej nie zawiera numeru PESEL - za dokument zawierający ten numer zostanie uznana zgoda opiekuna prawnego – wyjaśnia Anna Hałas, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

W zeszłym roku swoje głosy na projekty oddały 882 osoby.
– Mam jednak nadzieję, że tegoroczna edycja będzie cieszyła się większym zainteresowaniem. Zachęcam Państwa do aktywnego udziału w głosowaniu – mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. Wyniki głosowania zostaną podane na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego, na stronie internetowej www.strzegom.pl oraz na łamach „Gminnych Wiadomości Strzegom”.

Głosujący otrzyma 4 karty do głosowania:

niebieską – obejmująca zadania małe z obszaru społecznego – na której należy wybrać jeden projekt i wstawić znak „X” w polu z prawej strony obok wybranego projektu,

białą – obejmująca zadania duże z obszaru społecznego – na której należy wybrać jeden projekt i postawić znak „X” w polu z prawej strony obok wybranego projektu,

żółtą – obejmująca zadania małe z Obszaru Edukacyjnego – na której należy wstawić znak „X” przy odpowiedzi „za” albo „przeciw” realizacji projektu,

zieloną – obejmująca zadania duże z Obszaru Edukacyjnego – na której należy wstawić znak „X” przy odpowiedzi „za” albo „przeciw” realizacji projektu.

Głosowanie odbędzie się w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Świdnickiej 15-17 w Strzegomiu:

21.10.2016 r. (piątek) 15.00-19.00

22.10.2016r. (sobota) 9.00-19.00

23.10.2016r. (niedziela) 9.00-19.00

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group