Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Mieszkańcy ul. Bazaltowej mają plac zabaw

Środa, 25 czerwca 2014, 10:12
Aktualizacja: 10:15
Autor: red.
Strzegom: Mieszkańcy ul. Bazaltowej mają plac zabaw
Fot. użyczone
Dzieci z osiedla Kamionka wreszcie doczekały się nowego placu zabaw, który stanął przy ul. Bazaltowej w Strzegomiu. Wykonawcą robót był Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Strzegomiu. Wykonano nową nawierzchnię, zjazd oraz ogrodzenie. Plac wyposażony jest także w urządzenia zabawowe i siłowe, które zostały zamontowane przez firmy zewnętrzne (FSB Piekarnię Strzegom oraz Słodownię Strzegom). Inwestycja wyniosła około 65 190 zł.

18 czerwca br. odbyło się uroczyste otwarcie rodzinnego placu integracyjnego, z placem zabaw dla dzieci i siłownią „pod chmurką”. Na wydarzeniu pojawili się m. in. burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, Mariola Franko – HR manager FSB Piekarnia Strzegom Sp. z o.o., Krzysztof Czaplicki - prezes Słodowni Strzegom oraz radni Rady Miejskiej w Strzegomiu. – Dzieci musiały trochę poczekać aż plac zabaw będzie gotowy, ale nadeszła wreszcie chwila jego otwarcia z czego bardzo się cieszymy - skomentował burmistrz. Do słów przyłączył się także Krzysztof Czaplicki - Jestem szczęśliwy, że pomogłem sfinansować sprzęt dla placu, bo wiem, że nie tylko młodszym, ale również starszym mieszkańcom sprawi on wiele radości - dodał.

Po ciepłych słowach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, po czym na nowo otwarty plac zabaw szturmem ruszyły dzieci wraz z opiekunami. Dużą niespodzianką był występ przedszkolaków z PP nr 4 w Strzegomiu, które zaprezentowały 2 tańce. Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. Każdy z nich miał możliwość spotkać się z bajowymi, sympatycznymi postaciami, czyli Guffim, Pszczółką Mają, Tomem i Jerrym, Kubusiem Puchatkiem i Kaczką Dziwaczką. Strzegomskie Centrum Kultury zorganizowało wiele atrakcyjnych konkursów z nagrodami. Na każdego czekał również smakowity poczęstunek. Mieszkańcy osiedla Kamionka nie kryli swojego zadowolenia.

Władze Strzegomia szczególnie dziękują sponsorom FSB Piekarni Strzegom oraz Słodowni Strzegom za ufundowanie sprzętu niezbędnego do funkcjonowania placu zabaw przy ul. Bazaltowej.

(Kornelia Wilczak)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group