Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mieszkanie chronione w Świebodzicach

Piątek, 25 stycznia 2019, 9:06
Aktualizacja: 9:08
Autor: red
Świebodzice: Mieszkanie chronione w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Prezentujemy gotowe już w pełni wyposażone, oczekujące na pierwszych lokatorów mieszkanie chronione treningowe utworzone przy ul. Ofiar Oświęcimskich 20/3, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, w odniesieniu do których orzeczono chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, całościowe zaburzenia rozwojowe lub epilepsje oraz niewidomych.

Lokal o powierzchni 54,96 m2 przystosowany został w taki sposób, aby jego mieszkańcy mogli nauczyć się w szczególności: samoobsługi, zaspokajania codziennych potrzeb życiowych, efektywnego zarządzania czasem, prowadzenia gospodarstwa domowego a także uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej.

Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji: kuchnię wyposażoną w nowoczesną lodówkę, kuchenkę wraz z piekarnikiem oraz zmywarkę i zlewozmywak a także w część jadalnianą z dużym stołem i krzesłami dla każdego z lokatorów; dwa pokoje z czego jeden stanowi sypialnie, w której znajdują się 4 łóżka oraz szafki nocne dla każdego z mieszkańców, natomiast drugi z pokoi tzw. pokój dzienny wyposażono w wygodne fotele i stolik oraz telewizor; łazienkę, w której znajduje się wc, kabina z natryskiem a także pralka. Całe mieszkanie wyposażone zostało w nowoczesne meble o jasnej barwie rozświetlającej pomieszczenia a także doskonale dobrane dodatki. Mieszkanie przeszło wielką metamorfozę a jej efekty można dostrzec na zaprezentowanych zdjęciach.

Lokal oczywiście nie powstałby, gdyby nie dofinansowanie ze strony Gminy Świebodzice, która przeznaczyła na tenże cel kwotę 83 987 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 133 284 zł, zatem dotacja ze strony Gminy stanowiła ponad 63% całkowicie poniesionych kosztów.
Z budżetu państwa Gmina Świebodzice otrzymała dotację w kwocie 49 297 zł z czego 21 000 zł przeznaczono na remont a 28 297 zł na wyposażenie.

Mieszkanie to jest dumą Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach, z uwagi na to, że jego mieszkańcy zdobyte w nim umiejętności wykorzystają w przyszłości.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group