Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Milion przygód z książką

Środa, 21 sierpnia 2013, 10:58
Aktualizacja: 11:02
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Milion przygód z książką
Fot. archiwum
Jaworzyńska Biblioteka bierze udział w akcji „Milion przygód z książką”. Jest to akcja dla bibliotek publicznych, zainicjowana przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i realizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Celem akcji jest propagowanie i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Biblioteka dzięki udziałowi w akcji otrzymała 50 książek Wydawnictwa Media Rodzina, a w sierpniu przeprowadzono zajęcia promujące czytelnictwo, przeznaczane dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji „Milion przygód z książką” przeprowadzono zajęcia dla dzieci „Naukowcy są wśród nas”. Po ciepłym powitaniu i rozmowie o wspólnych zainteresowaniach, zapoznano się się z książkami z serii „Nazywam się…”. W tajemniczy świat nauki wprowadzili uczestników zajęć Albert Einstein, Maria Skłodowska-Curie i Leonardo da Vinci. Każda z tych postaci okazała się niezwykła, wyjątkowa i pełna pasji do nauki. Pracując w grupach uczestnicy mieli za zadanie wykonać plakat o jednym z naukowców i zaprezentować go pozostałym dzieciom. Wspólnie zastanawiano się na tym co oznacza bycie naukowcem i czym taki naukowiec powinien się charakteryzować. Następnie wszyscy ruszyli na wyprawę w poszukiwaniu ukrytych w bibliotece przedmiotów. Każda z drużyn miała za zadanie wymyślić nowe zastosowanie dla nich w laboratorium. Ostatnim zadaniem jakie stało przed młodymi naukowcami było zaprojektowanie własnego laboratorium. Wspólne spotkanie w świat nauki zakończono zwiedzaniem wszystkich zaprojektowanych pracowni. I tak właśnie wspólne spotkanie dobiegło końca jednak wspomnienia i zdobyta wiedza zostaną ze wszystkimi uczestnikami zajęć.

(UM Jaworzyna Śląska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group