Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zastruże: "Mistrzowie Kodowania" w Zastrużu

Piątek, 20 grudnia 2013, 8:17
Autor: red.
Zastruże: "Mistrzowie Kodowania" w Zastrużu
Fot. UM Żarów
Nauka programowania daje dzieciom narzędzia pozwalające odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy rozwiązywania problemów komputerowych i daje możliwość dzielenia się swoimi pomysłami z całym światem. Nic więc dziwnego, że Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu zgłosiła chęć udziału w projekcie "Mistrzowie Kodowania" i jako jedna z dwóch podstawówek w całym województwie pomyślnie przeszła rekrutację.

Przez trzy miesiące uczniowie z Zastruża uczyli się, korzystając z nowoczesnego sprzętu, jak programować w języku Scratch. W projekcie organizowanym przez Samsung Electronics we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przwidziane były również profesjonalne, stacjonarne szkolenia dla nauczycieli.

Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych lat nauczania i to właśnie wówczas przynosi najlepsze efekty. Dzieci w wieku szkolnym wykazują duże zainteresowanie komputerami. Warto nauczyć je, jak mądrze z nich korzystać, zwłaszcza, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych programistów jest olbrzymie i stale rośnie – komentowała Elżbieta Piotrowska-Gromniak, prezes Stowarzyszenia "Rodzice w Edukacji", która razem z innymi zaproszonymi gośćmi 18 grudnia uczestniczyła w lekcji pokazowej programowania. Umiejętności młodych programistów podziwiali również Renata Hodyl, wizytator Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, burmistrz Leszek Michalak, przedstawiciele władz powiatowych, asystentka posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej Adriana Lisowska, sołtys Zastruża Wojciech Elżbieciak oraz koordynatorzy projektu. Lekcja pokazowa zakończyła się słodką niespodzianką – pysznym tortem Mistrzów Kodowania.

Dzięki projektowi nasi uczniowie mieli możliwość kreatywnego wykorzystywania nowych technologii. Tworzyli gry, pokazy i historyjki multimedialne. Na pewno zgłosimy się do kolejnej edycji programu, bo uczestnictwo w projekcie daje uczniom możliwość zdobywania kompetencji idących z duchem czasu, a przy okazji jest świetną zabawą – mówiła Małgorzata Kluska, wicedyrektor szkoły.

(Agnieszka Socha)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group