Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Mistrzowska gala

Poniedziałek, 9 marca 2020, 17:24
Aktualizacja: Środa, 11 marca 2020, 10:25
Autor: red
Strzegom: Mistrzowska gala
Fot. UM Strzegom
Do niebywałego wydarzenia sportowego doszło 6 marca br. w Strzegomskim Centrum Kultury.

W tym dniu władze naszego miasta uhonorowały i nagrodziły strzegomskich mistrzów świata z 2019 r.: Małgorzatę Ostrowską (siłowanie na rękę), Patryka Walczuka (kulturystyka) i Kacpra Rutkę (taniec towarzyski).

"Gala Strzegomskich Mistrzów Świata" to bezprecedensowe wydarzenie, które nie miało swojego odpowiednika w przeszłości. Pomysłodawczynią gali była wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Strzegomiu - Monika Kozłowska. Zorganizowali ją burmistrz Strzegomia i Strzegomskie Centrum Kultury.

- Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć Małgosi, Patryka i Kacpra. To wielka sprawa dla naszego małego miasta i znakomita promocja Ziemi Strzegomskiej. Dziękujemy za chwile wzruszenia i za to, że inspirujecie młode pokolenie. Swoim przykładem pokazujecie, że dzięki talentowi i ciężkiej, mozolnej pracy można osiągnąć aż tak znaczące sukcesy - podkreślał burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

W nagrodę włodarz gminy nadał tytuły "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" Małgorzacie Ostrowskiej i Patrykowi Walczukowi, zaś Kacper Rutka otrzymał tytuł "Młody Aktywny Strzegomianin". Mistrzowie świata otrzymali ponadto nagrody finansowe.

Uczestnicy gali mieli okazję wysłuchać ciekawych rozmów z naszymi bohaterami i obejrzeć filmiki przybliżające ich życiorysy. Atrakcją były pokazy siłowania się na rękę, tańca i kulturystyki plażowej, w których wzięła udział publiczność. Piątkową imprezę zakończył występ muzyczny Justyny Sitarek, zdobywczyni II miejsca w tegorocznej edycji konkursu "The Voice of Strzegom".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group