Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzi mistrzowie ortografii

Piątek, 29 października 2010, 9:16
Aktualizacja: 9:19
Autor: red.
Świdnica: Młodzi mistrzowie ortografii
Fot. SP105
Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy po raz dziewiąty gościła uczniów klas czwartych, piątych, szóstych i ich opiekunów na Świdnickim Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Klas IV–VI.

W konkursie, którego organizatorem była polonistka Beata Wąż, udział wzięli uczniowie wszystkich świdnickich podstawówek. Młodzi świdniczanie rywalizowali o miano Mistrza Ortografii klas IV-VI. Nauczycielki języka polskiego SP 105 przygotowały dla uczestników ortograficzną niespodziankę.

Najlepszym okazał się Michał Spisak z SP 315, który napisał dyktando bezbłędnie. Tuż za nim uplasowała się Karolina Ścisłowicz z SP 4. Na wyróżnienie zasłużyli: Aleksandra Kowalczyk z SP 8, Marta Nowicka z SP 8, Szymon Józwicki z SP 4 i Michał Pfanhauser z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk dyrektor Małgorzaty Pielach dyplomy i upominki przygotowane przez organizatorów. Wszyscy uczestnicy odebrali podziękowania za udział w konkursie, a opiekunowie – za przygotowanie uczniów do rywalizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group