Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzi Poloniści rywalizowali we Francji

Piątek, 14 czerwca 2019, 10:29
Aktualizacja: Sobota, 15 czerwca 2019, 10:30
Autor: red
Świdnica: Młodzi Poloniści rywalizowali we Francji
Fot. red
Aż 32 zawodników Miejskiego Klubu Sportowego Polonia–Stal Świdnica z roczników 2006, 2007 i 2008 wzięło udział w turnieju piłkarskim we francuskim Bretueil. W pobliżu Paryża wystartowały w sumie 32 ekipy z Francji, Belgii i Polski.

Biało-zieloni wystawili łącznie trzy zespoły, które spisały się znakomicie. Polonia-Stal I Świdnica złożona z piłkarzy z rocznika 2006 stanęła we Francji na najwyższym stopniu podium. Nasze młodsze drużyny z roczników 2007/2008 zajęły kolejno szóste i siódme lokaty.
– Ze swojej strony chciałem podziękować zawodnikom za znakomitą grę, rodzicom którzy przyjechali i wspierali nas gorącym dopingiem, Polonii Francuskiej za opiekę, klubowi US Breteuil za to, że niczego nam na miejscu nie brakowało i Jarosławowi Kowalczykowi za profesjonalne przygotowanie wyjazdu. Dziękują również Marcinowi Safianowi za pomoc i opiekę nad zawodnikami. Turniej był niesłychanie wyrównany o czym świadczy sytuacja, która miała miejsce w fazie grupowej. Znalazło się w niej osiem drużyn, a cztery miały wywalczyć awans do kolejnej fazy mistrzostw. Tymczasem aż pięć ekip miało na swoim koncie po 11 punktów i decydował bilans goli. Ostatecznie udało się przebrnąć tą część turnieju, a następnie zwyciężyć w całej imprezie. W przyszłym roku wracamy do Francji bowiem wygraliśmy puchar przechodni, który będziemy bronić w następnym sezonie. Atmosfera była znakomita, po naszym triumfie gratulowali nam wszyscy, “szalał” cały stadion i francuskie zespoły. Po raz pierwszy wygrała tam drużyna spoza Francji. Naszym młodym piłkarzom towarzyszyły takie emocje, że zwyczajnie kilku z nich uroniło parę łez ze szczęścia. Po emocjach sportowych przyszedł później czas na zwiedzanie Paryża. To był piękny okres dla nas i wszystkich naszych zawodników – tłumaczy szczęśliwy trener Polonii-Stali Świdnica, Mariusz Krupczak.

Źródło: Polonia/Stal Świdnica

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group