Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzi świdniczanie mają pomysł na „Mój pierwszy milion”

Środa, 14 czerwca 2017, 13:50
Autor: red
Świdnica: Młodzi świdniczanie mają pomysł na „Mój pierwszy milion”
Fot. UM Świdnica
W sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica” oraz gala wręczenia nagród dla uczestników konkursu „Mój pierwszy milion”.

Program realizowany jest przez Gminę Miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnica. Ma na celu zachęcenie młodych ludzi do pracy i zamieszkania w Świdnicy i okolicach oraz do kształcenia na kierunkach przydatnych na lokalnym rynku pracy. Pierwsza edycja „Zostańcie z nami” skierowana była do uczniów trzecich klas świdnickich gimnazjów.

W konkursie „Mój pierwszy milion” adresowanym do uczniów klas trzecich gimnazjów udział wzięło 128 dziewcząt i chłopców. Jego celem było zwiększenie świadomości ekonomicznej i propagowanie przedsiębiorczości wśród uczniów, dostarczenie im wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających funkcjonowanie w życiu. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym odbyły się warsztaty ekonomiczne, w drugim - gra ekonomiczna w formie testów, natomiast w trzecim młodzież musiała przygotować plakat lub prezentację multimedialną pt. „Twój pomysł na biznes w Świdnicy”. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 36 najlepszych uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów w ramach całorocznego współzawodnictwa. Punkty przyznawane były za:

aktywny udział w lekcjach przedsiębiorczości z pomysłem oraz rozwiązywanie zadań dodatkowych podsumowujących zdobytą wiedzę,
wizyty w firmach,
wizyty w szkołach kolejnego szczebla,
udział w pokazowych lekcjach/warsztatach zorganizowanych przez doradców zawodowych w szkołach technicznych, zawodowych, liceach ogólnokształcących,
udział w grze ekonomicznej.
Wręczono 15 nagród pieniężnych po 600 zł netto każda – 10 ufundował Urząd Miejski w Świdnicy, a 5 - Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Nagrody otrzymali:

- Dawid Janiak – Gimnazjum nr 2

- Elżbieta Tądel – Gimnazjum nr 2

- Anna Klujka – Gimnazjum Rzemieślnik

- Aleksandra Daruk – Gimnazjum nr 2

- Tymoteusz Styczeń – Gimnazjum nr 4

- Tymoteusz Rawicki – Gimnazjum nr 1

- Dominika Rutowicz – Gimnazjum nr 3

- Szymon Kubatek – Gimnazjum nr 3

- Kacper Krawczyszyn – Gimnazjum nr 4

- Stanisław Ciućka – Gimnazjum nr 1

- Wiktor Wiercigroch-Gacek – Gimnazjum nr 1

- Nadia Antonowicz – Gimnazjum nr 2

- Patryk Krekora – Gimnazjum nr 3

- Norbert Bal – Gimnazjum nr 3

- Angelika Chanas – Gimnazjum nr 2

- Laureaci wykazali się dużą kreatywnością, komisja konkursowa oceniała oryginalność i realność pomysłu na biznes, nakład pracy w przygotowanie prezentacji a także umiejętność przedstawienia i obrony swojej koncepcji. Wśród pomysłów młodych świdniczan na swój pierwszy milion pojawiła się m.in.: „Świdnicka galeria fryzur” – salon fryzjerski, który zatrudni lekarza trychologa i barbera, który świadczyć będzie również usługi wyjazdowe i przygotuje specjalne miejsce dla najmłodszych. „Wydrukować biznes” – czyli projektowanie, drukowanie 3D i serwis urządzeń oraz „Agroturystyka w Świdnicy i festiwal truskawek” – to kolejne z propozycji laureatów konkursu. Wybór był niezwykle trudny, gdyż zaangażowanie młodzieży było bardzo duże – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Wyróżniono także 21 uczniów, którzy otrzymali nagrody rzeczowe, m.in.: książki, karnety na basen i do kina.

Więcej szczegółów na temat programu znajduje się na stronie: www.zostancieznami.pl i na facebooku www.facebook.com/zostancieznami/.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group