Czytających: 1673

Strzegom: Młodzicy AKS–u na podium

Środa, 20 stycznia 2016, 16:45
Świetnie zaprezentował się zespół AKS–u Strzegom I w halowym turnieju piłki nożnej „Strzegom CUP” (rocznik 2003–04), który rozegrano w w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

W zawodach uczestniczyło 8 drużyn: Nysa Kłodzko, Javoria Jawor, Orzeł Ząbkowice, Lechia Dzierżoniów, Piast Bolków, Górnik Wałbrzych, AKS Strzegom I, AKS Strzegom II.

Pierwszy zespół AKS-u wygrał wszystkie eliminacyjne mecze do zera. Druga strzegomska drużyna spisywała się nieźle, a do upragnionego awansu do najlepszej czwórki zabrakło jej dosłownie pół minuty, kiedy to straciła gola przesądzającego o braku awansu (1:1 z Lechią Dzierżoniów).

W pierwszym półfinale AKS I wygrał z Lechią 2:0, a w drugiej parze Javoria okazała się lepsza od Nysy Kłodzko (zwycięstwo 2:0). W wielkim finale jaworzanie – mający w swoim składzie kilku reprezentantów Polski w tej kategorii wiekowej - pokonali AKS 4:0.
- Javoria dysponuje jedną z najmocniejszych ekip na Dolnym Śląsku. Cały czas staramy się ich gonić, jednak na ten moment są od nas jeszcze lepsi. Drugie miejsce to nasz duży sukces. AKS II zajął ostatecznie 6. lokatę – stwierdził opiekun AKS-u, Jarosław Krzyżanowski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Dawid Kurek (AKS I), królem strzelców – Patryk Kusztal (Javoria Jawor), a najlepszym bramkarzem – Marcel Kopij (Nysa Kłodzko).

Należy kolejny raz podkreślić, że strzegomskie zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Dla wszystkich zawodników przygotowano nagrody, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i okazałe puchary (dokładne wyniki zawodów w załączonej grafice).

W tym miejscu warto podziękować organizatorom (szczególnie rodzicom) oraz darczyńcom, którzy wsparli strzegomski turniej. Fundusze zebrane podczas turnieju zostaną przeznaczone na lipcowy wyjazd strzegomskich młodzików na turniej Dana Cup 2016 do Danii.

Organizatorem niedzielnych zawodów był Amatorski Klub Sportowy w Strzegomiu, a współorganizatorem – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.