Sobota, 4 maja 2019, 19:18
Aktualizacja: Niedziela, 5 maja 2019, 9:21
Za nami dwa niezwykle zacięte mecz młodzików ŚKPR–u Świdnica

PIĄTEK

Szalone emocje towarzyszyły pierwszemu meczowi ŚKPR-u Świdnica podczas rozgrywanego w Opolu turnieju 1/16 finału Pucharu Polski (Mistrzostw Polski) ZPRP. Młode Szare Wilki zdobyły jeden punkt w starciu z Pogonią 1945 Zabrze. Po remisie w regulaminowym czasie gry, rywale wygrali konkurs rzutów karnych i skasowali drugie „oczko”.

To był prawdziwy horror. W pierwszej części żadna ze stron nie prowadziła różnicą większą jak trzy bramki. Na przerwę świdniczanie schodzili przy stanie 14:13 na swoją korzyść. Po zmianie stron wydawało się, że ŚKPR uzyskuje większą kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, bo odskoczył najpierw na dwie, a w 37. minucie nawet na cztery bramki (23:19). Bardzo dobrze grający w obronie rywale nie poddali się jednak i wykorzystując przestój ŚKPR-u nie tylko odrobili straty, ale sami wyszli na trzybramkowe prowadzenie 28:25 w 44. minucie. Ostatnie fragmenty mogły doprowadzić kibiców obu drużyn do problemów kardiologicznych. Podopieczni trenera Wiesława Iwanio ambitnie gonili wynik. W ostatniej minucie, przy stanie 30:29 dla Pogoni przeciwnicy nie wykorzystali rzutu karnego, a gola na wagę remisu zdobył Mateusz Majczak.

Spotkanie musiał rozstrzygać konkurs „siódemek”. Próbę nerwów lepiej wytrzymali młodzi zawodnicy z Pogoni. Rzucali bezbłędnie i przy dwóch pomyłkach graczy ŚKPR-u zwyciężyli 4:2.

ŚKPR Świdnica – Pogoń 1945 Zabrze 30:30 (14:13), k. 2:4

ŚKPR: Klimczak, Radziszewski – Barcik 13, Majczak 5, Miśkiewicz 5, Szymanowski 4, Kuprin 2, Przedpełski 1, Kaczor

SOBOTA:

Kolejny horror, ale niestety znów zakończony porażką – tym razem jednak w regulaminowym czasie gry. W drugim dniu rozgrywanego w Opolu turnieju 1/16 finału Pucharu Polski ZPRP młodzików ŚKPR Świdnica uległ Włókniarzowi Konstantynów 27-29. W niedzielę, w ostatnim dniu imprezy świdniczanie zagrają z gospodarzem, Orłem Opole. Stawką będzie trzecia lokata w turnieju.

Po piątkowym remisie i przegranym konkursie rzutów karnych z Pogonią 1945 Zabrze, chcąc pozostać w walce o dwa pierwsze miejsca młode Szare Wilki musiały pokonać Włókniarz Konstantynów. Niestety, ta sztuka nie udała się, chociaż w pewnym momencie wydawało się, że ŚKPR jest na prostej drodze do wygranej. Po niemrawym początku (1:5), ekipa trenera Wiesława Iwanio nieco uspokoiła grę i na przerwę schodziła z dwoma bramkami straty (13:15). W drugiej części mecz w końcu zaczął układać się po myśli świdniczan. W 45. minucie ŚKPR odskoczył na 26:24. Niestety, błędy w końcówce zadecydowały, że szala wygranej przesunęła się na stronę rywali. Włókniarz wygrał ostatecznie 29:27 i już po dwóch dniach imprezy wraz z Pogonią 2945 Zabrze zapewnił sobie awans do kolejnej rundy.

ŚKPR-owi pozostanie walka o trzecie miejsce. Mecz Orłem Opole w niedzielę o 16.00.

ŚKPR Świdnica – Włókniarz Konstantynów 27:29 (13:15)

ŚKPR: Klimczak, Radziszewski – Barcik 10, Szymanowski 4, Majczak 4, Miśkiewicz 2, Przedpełski 2, Kaczor 2, Charytanowicz 1, Supran 1, Kuprin 1

1/16 finału Pucharu Polski ZPRP młodzików. Turniej w Opolu (3-5.05): ŚKPR Świdnica – Pogoń Zabrze 30:30 (14:13), k. 2:4, Orzeł Opole – Włókniarz Konstantynów 22:25 (12:12), ŚKPR Świdnica – Włókniarz 27:29 (13:15), Orzeł – Pogoń 1945 15:37 (6:17), Pogoń 1945 – Włókniarz (niedziela, ŚKPR – Orzeł (niedziela),

Włókniarz Konstantynów 2 6 2-0-0 54:49

Pogoń 1945 Zabrze 2 5 1-1-0 67:45

ŚKPR Świdnica 2 1 0-1-1 57:59

Orzeł Opole 2 0 0-0-2 37:62

Źródło: ŚKPR Świdnica