Czytających: 1635

Świdnica: Młodzież bez punktów

Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 9:58
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 9:59
Mijający tydzień nie był specjalnie udanych dla naszych zespołów młodzieżowych. Na parkiet wybiegli juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy. Wszyscy musieli uznać wyższość przeciwników.

Zespól trenera Patryka Dębowczyka grał w Głogowie. Oba zespoły poszły na wymianę ciosów prezentując szybki i radosny handball. W strzelaninie, w której padło aż 78 bramek lepsi byli gracze Chrobrego wygrywając 42:36 (24:18). Gospodarze od początku odskoczyli na kilka trafień. W drugiej połowie Szare Wilki rzuciły się w pogoń i w 49 minucie zniwelowały straty do dwóch bramek (27:29). W ostatnich minutach więcej zimnej krwi zachowali szczypiorniści z Głogowa. Warto odnotować 12 bramek Dawida Jankowskiego.

W następnej kolejce (środa, 11.12, godz. 17.30) świdniczanie zagrają w hali Zawiszów z Zagłębiem II Lubin.

Chrobry Głogów – ŚKPR Świdnica 42:36 (24:18)

ŚKPR: Zerka, Mirga – Jankowski 12, Kryśpiak 6, Wołodkiewicz 5, Bal 3. K. Stadnik 3, Pęczar 3, Piesiak 2, Bober 1, Mleko 1, Pkalousek, Kamiński.

JUNIORZY MŁODSI

Na pierwsze punkty w tym sezonie wciąż czeka zespół trenera Wiesława Iwanio. Grający młodszym rocznikiem świdniczanie nie sprostali Moto Jelczowi Oława. O przegranej 19:31 zadecydował słaby początek meczu Szarych Wilków. W 17. minucie goście prowadzili już 10:2. Potem gra się wyrównała, ale poniesionych strat nie udało się odrobić.

W sobotę, 14 grudnia. O godzinie 10.30 w hali Zawiszów ŚKPR podejmie lidera rozgrywek, Siódemkę Miedź Legnica.

ŚKPR Świdnica – Moto Jelcz Oława 19:31 (7:14)

ŚKPR: Mirga, Radziszewski – Szymanowski 5, Przedpełski 3, J. Stadnik 3, Supran 2, Kuprin 2, Stramek 2, Nowakowski 1, Westerlich 1, Gielgier, Krawczyk.

MŁODZICY

Ostatni mecz w tym roku rozegrali młodzicy trenera Tomasza Christa. Zespól będący faktycznie jeszcze w kategorii chłopców otrzymał srogą lekcję od Forzy Wrocław. Przegrana 5:30 (2:14) z pewnością będzie jednak dobrym materiałem do dalszej pracy!

Następny mecz młodzików ŚKPR-u odbędzie się 12 stycznia (wyjazd do Moto Jelcza Oława).

ŚKPR Świdnica – Forza Wrocław 5:30 (2:14)

ŚKPR: Smalec, Szwaczek – Popławski 1, Laska 1, Sz. Błaszczyk 1, Polus 1, Legan 1, Turzański, Kotarba, Szuter, Słomiński, Folcik, Walczak, Walaszczyk.