Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzież kocha Polskę – konkurs w Gimnazjum nr 2

Czwartek, 11 listopada 2010, 8:37
Aktualizacja: 15:07
Autor: KO
Świdnica: Młodzież kocha Polskę – konkurs w Gimnazjum nr 2
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na wzór teleturnieju „Kocham Cię Polsko” rywalizowali wczoraj ze sobą uczniowie Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Klasy drugie i trzecie podzieliły się na dwa zespoły: z grup A, B i C oraz z grup D, E i F. – Młodzież bawiła się znakomicie, a przy okazji poznała ideę Święta Niepodległości – mówi prowadząca zabawę nauczycielka, Jolanta Trzop. – Wygrała drużyna czerwonych ABC zdobywając 59 punktów, ale drużyna białych DEF nie była od nich gorsza, tyko miała wolniejszy refleks.

Biali i czerwoni zanim przystąpili do gry, wysłuchali historii w pigułce. - Odzyskanie przez Polskę niepodległości było najważniejszą sprawą dla narodu polskiego, który od 123 lat znajdował się pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim - mówił jeden z prowadzących. - W dniu 10 listopada 1918 roku przybywa do Warszawy Józef Piłsudski i w dniu 11 listopada przejmuje władzę cywilną i wojskową. Dzień ten staje się dniem niepodległości Państwa polskiego, dniem odrodzenia wolnej Ojczyzny. 11 listopada 1918 roku – stało się dla Polaków dniem nadziei, dniem spełnienia marzeń – okupionych krwią i życiem tych wszystkich, dla których wolność Ojczyzny była celem najważniejszym.

Runda I to zagadki filmowe. Drużyny miały za zadanie obejrzeć uważnie fragment filmu i odpowiedzieć na pytanie związane z tym fragmentem. Wykorzystano „Krzyżaków”, „Cud nad Wisłą”, „Odsiecz wiedeńską” i „Bitwę pod Racławicami”. Następnie uczniowie mierzyli się z zagadkami muzycznymi. Były też konkurencje: „głuchy telefon”, „licytacje muzyczne”, „polszczyzna”, „sławni Polacy – kalambury” i „wiedza o Polsce”.

Dobrze bawili się nie tylko gracze, ale i kibice. Zresztą – to widać na naszych zdjęciach.

Dziś uroczyste obchody Święta Niepodległości. Program uroczystości w Świdnicy - kliknij tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group