Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzież schowają za ekranem

Piątek, 12 listopada 2010, 17:33
Aktualizacja: Sobota, 13 listopada 2010, 8:17
Autor: KO
Świdnica: Młodzież schowają za ekranem
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Mieszkańcy budynku zarządu melioracji przy Zalewie Witoszówka na mikołajki dostaną od miasta prezent: ekrany akustyczne, które ochronią ich przed hałasem ze skateparku. – Nie spodziewaliśmy się, że w budynku urzędowym ktoś może mieszkać – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. – Pan z tego budynku narzekał, że młodzież użytkująca skatepark za bardzo hałasuje.

Miasto ogłosiło więc przetarg na wykonanie ekranu akustycznego. Wygrało Przedsiębiorstwo Usługowe Geocarbon z Katowic. Do 6 grudnia ma ono czas na wykonanie ekranów akustycznych oddzielających płytę skateparku od budynku znajdującego się w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Dla młodzieży jeżdżącej na deskorolkach czy rowerach mamy dobrą wiadomość: roboty według umowy muszą być prowadzone w sposób umożliwiający korzystanie ze skateparku.

I jeszcze jedna wiadomość: na liście rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego znajdują się plany budowy drugiego etapu skateparku. A w nich zaprojektowane: tor ziemny z przeszkodami dla rowerów, górka saneczkowa z mini wyciągiem narciarskim, plac zabaw dla dzieci, alejka do jazdy na rowerkach, alejki spacerowe, kładka nad rzeką Witoszówka i budynek socjalny, a także 19 miejsc parkingowych. Kiedy można się spodziewać takich atrakcji? Niestety nie wcześniej niż latem przyszłego roku. - Kolejne rozdanie środków z RPO powinno być na przełomie maja i czerwca – mówi wiceprezydent Skórski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group