Świdnica: Młodzież ze Świdnicy po kolejnej porcji meczów

Czwartek, 17 marca 2016, 16:00
Za młodzieżowymi zespołami ŚKPR–u Świdnica udana seria meczów.

Młodzicy starsi:

Drużyna prowadzona przez Wiesława Iwanio wygrała z ostatnim w tabeli Moto Jelczem Oława 24:15 (14:9). Świdniczanie po kwadransie prowadzili 10:2. Na przerwę schodzili z zapasem pięciu bramek. W drugiej połowie ŚKPR kontrolował wydarzenia na parkiecie.
- Straciliśmy tylko piętnaście bramek. To dobry wynik - ocenia trener Iwanio.

ŚKPR Świdnica - Moto Jelcz Oława 24:15 (14:9)

ŚKPR: Zerka - Pietraszek 7, Hliwa 5, Mleko 4, Szczepański 4, Stadnik 2, Kryśpiak 1, Bal 1, Fiłonowicz, Łach, Wojewodzic, Piątkowski

Młodzicy młodsi:

Zespół trenerki Justyny Curyl przegrał oba mecze na turnieju w Kątach Wrocławskich (24:31 z GCKiS Katy Wrocławskie i 13:24 z Jedynką Ziębice).

GCKiS Kąty Wrocławskie - ŚKPR II Świdnica 31:24 (16:13)

ŚKPR: Karpiński - Markowski 8, Gołembiowski 6, Zelek 6, Szałęga 2, Gładysz 1, Siembab 1, Grzesiuk

Jedynka Ziębice - ŚKPR II Świdnica 24:13 (14:6)

ŚKPR: Karpiński - Gołembiowski 4, Siembab 3, Gładysz 2, Markowski 2, Szałęga 2, Kaczmarek, Grzesiuk

Chłopcy:

Do spotkania z ŚKPR-em, Chrobry Głogów legitymował się bilansem kompletu trzynastu zwycięstw. Młodzi głogowianie byli faworytem spotkania z szóstym w tabeli zespołem trenera Ryszarda Pietrzykowskiego. Po kapitalnym występie świdniczanie zremisowali 23:23. ŚKPR prowadził przez całe spotkanie, a momentami przewaga wynosiła nawet pięć goli.
- Gdyby tak grali przez cały sezon na pewno bylibyśmy w pierwszej dwójce i awansowali do mistrzostw Polski - uważa trener Pietrzkowski.

ŚKPR Świdnica - Chrobry Głogów 23:23 (15:11)

ŚKPR: Karpiński, Mirga - Gołembiowski 7, Szporko 4, Zelek 3, Barcik 3, Kaczmarek 2, Kieruńczak 2, Supran 1, Stadnik 1, Majczak, Miśkiewicz, Krawczyk.