Piątek, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 2316
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzież znów na scenie w kolejnej odsłonie Alchemii

Piątek, 24 czerwca 2011, 14:11
Aktualizacja: Sobota, 25 czerwca 2011, 17:25
Autor: GrA
Świdnica: Młodzież znów na scenie w kolejnej odsłonie Alchemii
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tym razem na zakończenie rocznej pracy w ramach świdnickiej „Alchemii Teatralnej” w spektaklu „W małym dworku. Wariacja” zaprezentowała się grupa warsztatowa pod czujnym okiem Tomka Dajewskiego.

- Pracowaliśmy bardzo długo nad tym spektaklem, bo materiał nie jest łatwy. Pomysł wystawienia „W małym dworku” Witkacego sprowokowała Karolina Kosior. Za tą prowokację poszył różne dyskusje – mówił po spektaklu Tomasz Dajewski. – Dla młodzieży spotkanie z takim materiałem jest niezwykle ciekawe. A efekty tej pracy mogliśmy podziwiać dzisiaj.

Podczas drugiej odsłony tegorocznego finału „Alchemii Teatralnej” na deskach świdnickiego teatru młodzież zaprezentowała także spektakl „Wtłoczeni w samotność” w reżyserii Karoliny Kosior, zwyciężczyni tegorocznych Prezentacji Teatralnych Świdnica 2011.

Zgodnie z tradycją ogłoszono także wyniki konkursu na dramat teatralny. Główną nagrodę w wysokości 500 złotych oraz możliwości wystawienia swoich spektaklów na jesieni w kategorii szkół gimnazjalnych przyznano Adzie Woźniak z Gimnazjum w Pszennie za sztukę „Uczucia wybrane”, a kategorii szkół ponadgimnazjalnych natomiast Adrianowi Holeckiemu z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za sztukę „Szczęście”. Jury w składzie Juliusz Chrząstowski oraz Tomasz Dajewski przyznało także nagrodę specjalną Karolinie Kosior z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za dramat „Mini zoo”.

- Nagrodzone zostały dwa dramaty, które wyróżniły się spośród pozostałych bardzo wyrazistą formą i przemyślaną strukturą. autorzy obu dzieł wprowadzili pośród bohaterów postaci abstrakcyjne, nadrealne, ze świata umarłych, jak i sił nieczystych. uruchomili swoją wyobraźnię i dzięki temu ich dzieła są bogate w skojarzenia, odniesienia i znaczenia. nie są tylko odtworzeniem rzeczywistości, która nas otacza, one tę rzeczywistość tworzą na nowo. i w związku z tym jurorzy pragną życzyć pozostałym uczestnikom konkursu na dramat, by w przyszłości pisząc dramat teatralny starali się nie odtwarzać świat, który widzą dokoła, ale go przetwarzać, wykrzywiać, dokonywać destrukcji. tak jak to uczynili nagrodzeni autorzy – mówił podczas rozstrzygnięcia konkursu Tomasz Dajewski.

Jury postanowiło także przyznać wyróżnienia dla: Magdalenie Miś ( II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy) za dramat "Tęczowa Cafe", Racheli Kmieć ( III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy) za dramat " Śpij kochanie, śpij", Karolowi Horoszko (I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy) za dramat "O trzech ludziach i jednej księdze", Piotrowi Ciołkowi/Weronice Mystek( II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy) za dramat "Dzieci tego pokolenia”, Kacprowi Danisiewiczowi ( II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy) za drama „Tanie Wino", Miłoszowi Sozańskiemu ( II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy) za dramat "Blask”, Roksanie Gąsior ( II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy) za dramat "Bezduszni" oraz Patrycji Strzyżewskiej ( II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy) za dramat "Ono, Życie". Serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group