Piątek, 31 stycznia 2020, 13:32
Aktualizacja: Sobota, 1 lutego 2020, 13:33
Za młodzieżowymi zespołami ŚKPR–u Świdnica kolejny bardzo pracowity tydzień. Grali juniorzy młodsi, młodzicy i chłopcy!

JUNIORZY MŁODSI

Drużyna trenera trenera Wiesława Iwanio wreszcie doczekała się premierowej wygranej w tym sezonie. W Oleśnicy zwyciężyła z miejscowym SPR-em 17:13! Mecz był niezwykle zacięty i, jak widać po wyniku, każdą bramkę trzeba było sobie mocno wywalczyć. Do przerwy nie zanosiło się na triumf świdniczan, bowiem to gospodarze prowadzili 9:6. Druga połowa była już jednak popisem młodego ŚKPR-u. W 41. minucie na tablicy wyników pojawił się dawno nie widziany remis (10:10). Od tego momentu szala zaczęła przechylać się na korzyść ŚKPR-u.

Cieszy, że w zespole poprawia się sytuacja kadrowa. Następny mecz świdniczanie rozegrają w środę, 29 stycznia. O godzinie 17.30 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno podejmą Chrobrego I Głogów.

SPR Oleśnica – ŚKPR Świdnica 13:17 (9:6)

ŚKPR: Mirga, Radziszewski – Miśkiewicz 5, Supran 5, Gołembiowski 3, Szymanowski 2, Nowakowski 1, Kuprin 1, Krawczyk 1, J. Stadnik, Stramek

MŁODZICY

Młodziutki zespół trenera Tomasza Christa dzielnie stawia czoła starszym rywalom, ale wciąż czeka na pierwsze zwycięstwa w lidze. Tym razem świdniczanie zebrali porcję doświadczenia w starciach z ekipami z Siechnic i Oleśnicy.

ŚKPR Świdnica – PR Gmina Siechnice 13:26 (5:16)

ŚKPR: Szwaczek, Smalec – Polus 4, Bieryt 3, Sz. Błaszczyk 2, Turzański 1, Walczak 1, Legan 1, Bednarz 1, Kotarba, Popławski, Paluch, Słomiński, Folcik

SPR Oleśnica – ŚKPR Świdnica 30:11 (18:3)

ŚKPR: Szwaczek – Polus 5, Laska 4, Legan 1, Bednarz 1, Bieryt, Turzański, Kotarba, Sz. Blaszczyk, Paluch, Słomiński, Folcik, Walaszczyk

CHŁOPCY

W Świdnicy odbył się kolejny turniej ligowy. Po raz trzeci w tym sezonie doszło do klubowych derbów. Po dwóch wygranych młodszej drużyny ŚKPR II trenera Krzysztofa Terebuna, tym razem lepsi okazali się starsi gracze trenera Tomasza Christa. Po, jak przystało na derby, zaciętym spotkaniu jedynka zwyciężyła 13:11. Długo wydawało się, że ponownie lepsza okaże się dwójka. Na dziesięć minut przed końcem gry prowadziła bowiem 10:7. Finisz jedynki był jednak imponujący i gracze trenera Christa wydarli wygraną 13:11!

W drugim spotkaniu ŚKPR II po niemrawym początku (1:4) uspokoił sytuację i zwyciężył 18:15 z Borem Oborniki Śląskie, zaś ŚKPR I wysoko uległ Moto-Jelczowi Oława 7:22.

Za tydzień (1.02) ŚKPR I zagra na turnieju we Wrocławiu, gdzie zmierzy się z Forzą i Śląskiem. Wyniki tych meczów zadecydują, które zespoły awansują do fazy finałowej Mistrzostw Dolnego Śląska. W walce o trzy miejsce pozostają cztery drużyny: ŚKPR I, ŚKPR II, Żagiew Dzierżoniów i Śląsk Wrocław.

ŚKPR II Świdnica – Bór Oborniki Śl. 18:15 (8:6)

ŚKPR II: Jarosz – Mitek 6, Surma 3, Czerwiński 3, D. Błąszczyk 3, Czapla 2, Marek 1, Wieczorek, Szczygieł, Stramek

ŚKPR I Świdnica – ŚKPR II Świdnica 13:11 (6:6)

ŚKPR I: Szwaczek – Popławski 4, Laska 3, Polus 2, Bieryt 1, Paluch 1, Walczak 1, Walaszczyk 1, Sz. Błaszczyk, Słomiński

ŚKPR II: Anioł – Ćwirko 6, Mitek 3, Ruszaj 1, Czerwiński 1, Surma, Marek

ŚKPR I Świdnica – Moto Jelcz Oława 7:22 (5:12)

ŚKPR I: Szwaczek – Polus 4, Walczak 2, Popławski 1, Bieryt, Turzański, Kotarba, Laska, Sz. Błaszczyk, Słomiński, Folcik, Legan, Bednarz, Walaszczyk.

Źródło: ŚKPR Świdnica