Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Mniej dziur w drogach

Piątek, 4 kwietnia 2014, 18:33
Aktualizacja: 22:34
Autor: red.
Żarów: Mniej dziur w drogach
Fot. UM Żarów
Trwa łatanie pozimowych ubytków na gminnych drogach. Prace prowadzone są na ulicy Dworcowej i Wojska Polskiego w Żarowie. W najbliższych dniach ekipy remontowe pojawią się również na ulicy Puszkina, Kwiatowej, Słowiańskiej, Górniczej, Armii Krajowej i Piastowskiej.

Rozpoczną się także prace remontowe nawierzchni drogi na żarowskiej podstrefie. - Tuż po zakończeniu prac w Żarowie, pracownicy Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów rozpoczną remont dróg na terenie wsi. W planach jest naprawa dróg w Krukowie, Zastrużu i na odcinku Bożanów-Wierzbna. Bieżący remont pochłonie ponad 15 tysięcy złotych - mówi Patryk Wojak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Równocześnie rozpoczęły się również prace remontowe przy budowie nowego chodnika przy ulicy Dworcowej w Żarowie. Nowa nawierzchnia chodnikowa na tamtym odcinku w znacznej części powstała już w minionym roku. Teraz prowadzona jest kontynuacja tych prac. Nowy ciąg pieszy powstanie na wysokości od przejazdu kolejowego wzdłuż ulicy Dworcowej oraz na całej długości ulicy Wojska Polskiego, aż do skrzyżowania z ulicą 1 Maja. A wszystko w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Żarowa, dla których ten odcinek stanowi główną drogę do szkoły. - Ciąg pieszy wykonany zostanie z kostki betonowej, a od strony jezdni zamknięty zostanie betonowym krawężnikiem. Przy okazji prowadzonych prac zostaną również wyregulowane studzienki kanalizacji deszczowej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego w Żarowie. Na przedmiotowym odcinku powstanie blisko 1200 metrów kwadratowych nowego chodnika. Remont pochłonie blisko 60 tysięcy złotych - dopowiada Patryk Wojak z Referatu Inwestycji i Dróg.

Prace przy budowie nowego ciągu pieszego w Żarowie wykonują pracownicy robót publicznych oraz prac interwencyjnych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group