Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Moc wrażeń w „Noc Bibliotek”

Sobota, 16 czerwca 2018, 17:09
Aktualizacja: Niedziela, 17 czerwca 2018, 11:12
Autor: red
Marcinowice: Moc wrażeń w „Noc Bibliotek”
Fot. UG Marcinowice
Noc Bibliotek to akcja organizowana od czterech lat przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym roku Szkoła Podstawowa w Marcinowicach wraz Gminną Biblioteką Publiczną postanowiła się przyłączyć do tego wydarzenia.

Akcję przeprowadzono pod hasłem "RzeczpospoCzyta", co związane jest z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918. W związku z tym, wiele zadań postawionych przed uczestnikami było związanych z celami ministerialnej akcji „Niepodległa”.

Uczestnicy czytali fragmenty „Pana Tadeusza”, wydrukowane historyczną czcionką Brygada 1918. Był to debiut tego kroju pisma na terenie naszej gminy. Uczniowie układali z puzzli godło naszego kraju, musieli wykazać się znajomością „Mazurka Dąbrowskiego” oraz umiejętnością… liczenia - przeliczali wartość imienia i nazwiska sławnych Polaków.

W imprezie tradycyjnie już wzięli udział, poza uczniami, przyjaciele szkoły: wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Bożena Lema, sołtys Monika Jarzyna, radny Janusz Poznański oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk.

Po zmaganiach intelektualnych przyszedł czas na przyjemności: słodycze, wodę, pizzę zafundowaną przez właściciela restauracji „Fosa” Wojciecha Ruta oraz nagrody dla drużyn biorących udział w konkursach wręczanych między innymi przez Myszkę Dorotkę. Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski również zafundował niespodziankę"Leksykon historii wsi powiatu świdnickiego do 1945 roku" autorstwa Sobiesława Nowotnego i Andrzeja Dobkiewicza – najnowszą, pachnącą jeszcze farbą drukarską książkę o miejscowościach powiatu świdnickiego, w tym miejscowościach gminy Marcinowice.

„Noc” zakończyła się pokazem filmu przekazanego przez organizatorów. Uczniowie pełni wrażeń wraz z rodzicami udali się do domów. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i gościom za poświęcony czas dla dobra dzieci i uczczenia rocznicy naszej niepodległości. Szczególne słowa podziękowania należą się nauczycielom: pani Edycie Migo, pani Justynie Chrapuście, pani Dorocie Hurlak, pani Angelice Surosz, pani Alicji Balcerskiej – Bayer, pani Magdalenie Horodyskiej – Garbiec, pani Renacie Konarskiej, panu Januszowi Gaikowi oraz pani Iwonie Bojczuk i pani Beacie Podanowskiej, która skryła się pod postacią Myszki Dorotki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group