Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Monitoring zainstalowany

Środa, 11 grudnia 2019, 17:43
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 9:44
Autor: red
Gmina Żarów: Monitoring zainstalowany
Fot. UM Żarów
Zakończyła się instalacja nowego monitoringu na terenach wiejskich. Zgodnie z zapowiedzią, kamery zostały zainstalowane we wszystkich wsiach gminy Żarów.

W każdej wsi zainstalowano po dwie kamery, które rejestrują obraz w miejscach wytypowanych głównie przez samych mieszkańców.

– Konsultowaliśmy się z sołtysami oraz mieszkańcami wsi w sprawie lokalizacji nowych kamer. I wspólnie zadecydowaliśmy, że monitoring to dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa na terenach wiejskich naszej gminy. Kamery rejestrują obraz na różnych odcinkach. Nagrania są archiwizowane i przechowywane przez pewien okres, tak aby można było je odtworzyć. Często mamy do czynienia z różnymi sytuacjami dotyczącymi zdarzeń drogowych, dewastacji obiektów czy zaśmiecania terenów zielonych. Być może uda się, dzięki tej inicjatywie, niektórym sytuacjom zapobiegać – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Nowe kamery działają w Bukowie, Bożanowie, Gołaszycach, Kalnie, Mrowinach, Imbramowicach, Mielęcinie, Mikoszowej, Łażanach, Siedlimowicach, Przyłęgowie, Pyszczynie, Krukowie, Wierzbnej, Zastrużu i Pożarzysku. Koszt instalacji kamer to kwota 55.140,00 złotych. Urządzenia zostały zakupione ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Kamery na wsiach to już kolejne urządzenia służące do monitorowania na terenie gminy Żarów. Niewykluczone, że w przyszłym roku system monitoringu na wsiach zostanie rozbudowany.

W mieście także działa system monitoringu, w miejscach zaproponowanych przez mieszkańców, radnych Rady Miejskiej i funkcjonariuszy policji. Obraz zapisywany jest na specjalnym rejestratorze zamontowanym w Urzędzie Miejskim w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group