Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1017
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Montaż hełmów na wieży w poniedziałek – uwaga na utrudnienia

Środa, 29 lutego 2012, 16:15
Aktualizacja: Czwartek, 1 marca 2012, 8:43
Autor: red
Świdnica: Montaż hełmów na wieży w poniedziałek – uwaga na utrudnienia
Fot. red
Na poniedziałek, 5 marca zaplanowano montaż hełmów na odbudowywanej wieży ratuszowej w świdnickim Rynku. W związku z tym kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

– Operacja jest skomplikowana i ze względów bezpieczeństwa wprowadzone zostaną konkretne zmiany w ruchu na trasie przejazdu specjalnego dźwigu. Dmuchając na zimne poprosimy 10 rodzin – mieszkańców ul. Wewnętrznej w bezpośrednim sąsiedztwie budowy wieży ratuszowej, by przez kilka godzin nie przebywali w swoich mieszkaniach. Zapewnimy im miejsce do przeczekania tego czasu. Utrudnienia nie powinny dotknąć wszystkich, ponieważ spora część osób będzie w tym czasie w pracy. Z apelem zwrócimy się również do 4 najemców punktów usługowych w bloku śródrynkowym – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Na czym będą polegały prace? Kilkunastotonowe hełmy wyniesione zostaną na wysokość ponad 40 metrów przez specjalnego żurawia samojezdnego Grove GMK 6300.
– W poniedziałek przed południem przewidziany jest montaż pierwszego elementu hełmu. Kilka godzin zajmie jego solidne mocowanie. Później dźwig podniesie drugi element z iglicą i kopułą. Prace powinny zakończyć się w późnych godzinach popołudniowych jeszcze w poniedziałek, ale jest to skomplikowana operacja i wiele zależy od pogody, a przede wszystkim wiatru. Dlatego w wariancie pesymistycznym prace mogą zostać dokończone we wtorek – dodaje wiceprezydent Pałac.

Dźwig wjedzie do Rynku od strony ul. Grodzkiej.

– Ta droga ma większą szerokość i to jest najkrótszy odcinek do pokonania w zabudowie staromiejskiej. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć niedogodności związane z tą operacją dla mieszańców Świdnicy – mówi Jarosław Markowski, kierownik Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
W związku z tym na ul. Grodzkiej:
wprowadzony zostanie zakaz parkowania, który obowiązywać będzie od niedzieli, 4 marca od godz. 20.00 do wtorku, 6 marca (do końca dnia),sam wjazd żurawia do Rynku zaplanowano w godzinach porannych (6.00-7.00) w poniedziałek. Przejazd żurawia oraz pojazdów towarzyszących wykonany zostanie w asyście policji,
na czas kilkuminutowego przejazdu ruch kołowy na ul. Grodzkiej zostanie wstrzymany u zbiegu ulicy Franciszkańskiej z Grodzką.

Po zakończeniu prac i wyjeździe dźwigu możliwość parkowania na ul. Grodzkiej zostanie przywrócona.
– Apelujemy do kierowców o przestrzeganie zakazów. Wprowadzony został dłuższy zakaz, ze względu na możliwość przedłużenia prac. Jeśli zakończą się wcześniej i wyjeździe dźwig, parkowanie zostanie niezwłocznie przywrócone. Utrudnienia będą trwały najkrócej, jak to możliwe – zapewnia Jarosław Markowski.
Za utrudnienia przepraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group