Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Multum interwencji świdnickich strażników

Wtorek, 30 października 2018, 11:52
Autor: red
Prezentujemy wybrane interwencje świdnickiej straży Miejskiej na zgłoszenia obywateli w okresie 19–25 października.

19.10.2018r.godz.15:10 prośba o podjęcie działań względem właściciela pojazdu Fiat Seicento, który pozostawił auto na ul. Wiśniowej. Samochód ten zaparkowany jest w tym miejscu od kilku tygodni i jest nie zabezpieczone (otwarte drzwi). Strażnicy w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców ustalili właściciela pojazdu i dotarli do niego. Pan oświadczył, że powodem takiego stanu rzeczy są zagubione kluczyki. Mundurowi ustalili, że pojazd będzie usunięty z tego miejsca do 22 października br., co zostało potwierdzone.

20.10.2018r.godz.18:45 mężczyzna zgłasza, że na boisku przy ul. B. Krzywoustego młody człowiek rozpalił ognisko. Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali osobę zgłaszającą i chłopca. Ognisko było już zagaszone. Małoletnią osobę przewieziono do miejsca zamieszkania i przekazano rodzicom.

21.10.2018r.godz.19:00 prośba mieszkanki ul. Długiej o podjęcie działań względem mężczyzny, który pod wpływem alkoholu stoi na chodniku w wejściu do klatki schodowej. Człowiek ten ma opuszczone spodnie i bieliznę do kostek oraz odsłonięte genitalia. Skierowani w to miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się pod silnym wpływem alkoholu i nie jest w stanie zapanować nad swoimi odruchami. Decyzją Oficera Dyżurnego KPP nietrzeźwy został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań, gdzie po wytrzeźwieniu, w dniu następnym został na niego sporządzony wniosek o ukaranie przez Sąd Rejonowy w Świdnicy w związku z nieobyczajnym wybrykiem. Otrzymał on również rachunek za noc przespaną w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w świdnickiej KPP.

22.10.2018r.godz.9:55 mieszkanka ul. Sadowej zgłosiła, że sąsiad wypuszcza psa bez opieki, a na zwracaną uwagę nie reaguje i twierdzi, że to nie jego pies. Po przeprowadzeniu przez strażników miejskich czynności wyjaśniających ustalono, że pies jest własnością wskazanych sąsiadów. Interwencja zakończyła się pouczeniem opiekunów czworonoga. Poinformowano ich o obowiązujących przepisach prawnych, którym należy się podporządkować przy trzymaniu zwierzęcia.

23.10.2018r.godz.11:15 prośba o podjęcie działań względem osoby spalającej odpady roślinne na ogrodach działkowych przy ul. Kanonierskiej. Sprawca wykroczenia został pouczony. W obecności strażników zagasił ogień i zobowiązał się w inny sposób pozbywać odpadów roślinnych.

25.10.2018r.godz.7:45 pracownik Miejskiego Domu Kultury zgłasza, że ma zablokowaną bramę wjazdową przy ul. J. Lelewela. Przybyli we wskazane miejsce strażnicy po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających ustalili sprawczynię zastawienia przejazdu. Kierująca pojazdem została pouczona, po czym udrożniła przejazd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group