Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Muzyczny koktajl z metalu, rocka i elektroniki

Środa, 4 stycznia 2017, 7:20
Aktualizacja: 12:24
Autor: red
Świdnica: Muzyczny koktajl z metalu, rocka i elektroniki
Fot. organizatorzy
Pierwszy tegoroczny koncert organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury to stylistyczna mieszanka.

W sobotę 7 stycznia w Klubie Bolko usłyszymy trzech wykonawców, których inspiracje sięgają od Moonspell przez Depeche Mode i Foo Fighters aż po Carla Coxa.

Jako pierwsi na scenie pojawią się muzycy założonego w 1995 roku Gorthaur. Ta pochodząca z Nowej Rudy grupa kilkukrotnie występowała w Bolkowie na Castle Party, a ich twórczość z pogranicza metalu i dark independent jest charakterystyczna dla tej imprezy. Oprócz wspomnianego wyżej Moonspell ich brzmienie przywodzi na myśl takich wykonawców jak Type O Negative czy Sisters of Mercy.

Drugi na scenie pojawi się Boom In Roswell, którego muzycy również pochodzą z Nowej Rudy, ale grają dopiero od 2014 roku. Ich domena to różne odmiany rocka, od stoner- przez hard-, alternative- aż po grunge. Słuchając ich muzyki i porównując kolor włosów wokalistów trudno uniknąć skojarzeń z Queens Of The Stone Age.

Na zakończenie sobotniego wieczoru wystąpi świdniczanin Damian Rzucidło tworzący pod pseudonimem Planete T. Muzyka interesuje go od dzieciństwa a produkcją muzyki elektronicznej zajmuje się od około 3 lat. W jego utworach można usłyszeć inspiracje takimi gatunkami jak trance, techno, drumm&bass, house, electro.

Występy 7 stycznia w Klubie Bolko rozpoczną się o 19:00, a bilety będą w cenie 5 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach www i FB wydarzenia:
- www.sok.com.pl/otwarta-scena-9-planete-t-boom-in-roswell-gorthaur/
- www.facebook.com/events/291174417946630/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group