Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Na deskach teatru w Ożarowie

Piątek, 12 lipca 2013, 11:20
Aktualizacja: 11:21
Autor: red.
Żarów: Na deskach teatru w Ożarowie
Fot. UM Żarów
Już przeszło trzynaście lat na jego deskach wystawiane są spektakle teatralne. Debiutują tu młodzi i nieznani aktorzy. Przychodzą tutaj, bo chcą nauczyć się czegoś nowego. Chcą przeżyć niezapomnianą przygodę. I być w centrum zainteresowania. Aktorzy żarowskiego Teatru Bezdomnego swoje teatralne umiejętności mieli okazję zaprezentować 6 i 7 lipca podczas VII Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie. Tam, wspólnie z założycielem teatru w Żarowie przedstawili sztukę teatralną "Spotkanie z panem Hrabalem".

- Jak każdy teatr, również nasz żarowski odnosi pewne sukcesy. Największym i niezaprzeczalnym jest jego same istnienie. Ale to również nagrody i wyróżnienia w teatralnych konkursach. Spektakl teatralny, który został zaprezentowany w Ożarowie również zdobył uznanie jury, choć usłyszeliśmy tam pewne sugestie realizacyjne. I z pewnością zostaną one wprowadzone do interpretacji naszego spektaklu. Ten wyjazd był również okazją do lepszego poznania się aktorów żarowskiego teatru. Mieliśmy także okazję podziwiać zabytki Ożarowa, a przede wszystkich wspólnie dobrze się bawić. Ponadto, takie przeglądy pozwalają na konfrontację własnych umiejętności z umiejętnościami innych zespołów teatralnych. A te, jak zawsze są zupełnie inne niż nasze - wyjaśnia Ryszard Dykcik, założyciel Teatru Bezdomnego w Żarowie.

Rocznie żarowski teatr wystawia kilkadziesiąt spektakli teatralnych. Wszystkie zaskakują ciekawą formą i scenografią, wyrażają emocje i są na wysokim poziomie aktorskim. Na "Spotkanie z panem Hrabalem" aktorzy Teatru Bezdomnego zapraszają już w najbliższy czwartek, 18 lipca do siedziby teatru przy ulicy Zamkowej 15. Sztuka zostanie wystawiona o godzinie 19.00. - Korzystając z okazji, w imieniu całego zespołu teatralnego składam serdeczne podziękowania dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Arturowi Adamkowi za zorganizowanie tego wyjazdu - dopowiada Ryszard Dykcik.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group