Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Na kręgielni intensywnie

Sobota, 30 czerwca 2018, 7:35
Aktualizacja: 14:21
Autor: red
Świebodzice: Na kręgielni intensywnie
Fot. UM Świebodzice
Trwają zaawansowane prace związane z przebudową kręgielni miejskiej w Świebodzicach. Gmina Świebodzice otrzymała na to zadanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki 614.000 zł. Koszt całej inwestycji to 1,5 mln zł.

Właśnie trwają roboty rozbiórkowe: demontaż płyt betonowych, demontaż dachu, demontaż trybun, boazerii i okładzin, wyposażenia, schodów, podłóg.

W ramach planowanych prac w sali głównej powstaną dwa tory główne do gry w kręgle klasyczne oraz dwa tory do bowlingu. W sąsiedztwie będą wygodne kanapy i miejsca dla gości do konsumpcji.

Wybudowana zostanie także toaleta dla niepełnosprawnych, znikną schody – będzie więc możliwość zaparkowania auta czy zostawienia roweru bezpośrednio przy wejściu do nowej kręgielni.

Pojawią się szatnie z toaletami dla gości oraz bar, pomieszczenie gospodarcze dla obsługi kręgielni. W holu głównym będzie automat do skarpet oraz szafka do wypożyczania obuwia.

Powierzchnia zabudowy po przebudowie wyniesie 494,60 m2, a powierzchnia użytkowa z ogródkiem 531,30 m2.

Będzie to kolejny obiekt sportowy w Świebodzicach, poddany gruntownej modernizacji. Tak było m. in. ze stadionem przy ul. Sportowej, który przeszedł gruntowną przebudowę i rozbudowę wraz z powstaniem nowego obiektu o charakterze socjalnym, basenem odkrytym przy ul. Rekreacyjnej (nowy obiekt gastronomiczno-socjalny, boisko, zagospodarowanie terenu zielonego, nowe brodziki); kompleksową modernizacją Wodnego Centrum Rekreacji i wielu innych obiektów w mieście.
- Systematycznie przybywa w naszym mieście nowych obiektów do sportu i rekreacji, modernizujemy istniejące, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – To także duży atut naszego miasta dla potencjalnych przyszłych mieszkańców, wybierających do zamieszkania właśnie Świebodzice. Doceniają fakt, że takie niewielkie miasto ma nie tylko bardzo dobra infrastrukturę np. oświatową, ale także bogatą i zróżnicowaną ofertę obiektów sportowych. Kręgielnia z pewnością się do tego jeszcze bardziej przyczyni.

Termin wykonania modernizacji kręgielni to koniec października 2018 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group