Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Na ograniczeniu do „czterdziestki” pędził 118 km/h – stracił prawo jazdy

Sobota, 1 kwietnia 2017, 9:18
Autor: red
Rogoźnica: Na ograniczeniu do „czterdziestki” pędził 118 km/h – stracił prawo jazdy
Fot. KPP Świdnica
Policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Rogoźnicy kierowcę, który na ograniczeniu do „czterdziestki” jechał prawie trzy razy szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Przed dwoma dniami, w Rogoźnicy, policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który o wiele za szybko pędził dostawczym volkswagenem. Na ograniczeniu do „czterdziestki” jechał prawie trzy razy szybciej niż pozwalają na to przepisy, gnając z prędkością aż 118 km/h.

Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat w kwocie 500 zł i 10 punktów karnych oraz, co chyba najbardziej dotkliwe, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Ponownie przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group