Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1286
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Na pielęgnację lodowiska

Środa, 11 października 2023, 7:16
Autor: red
Świdnica: Na pielęgnację lodowiska
Fot. UM Świdnica
Ponad 2 miliony złotych dla lodowiska.

Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki - 1 365 840 zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - 700 000 zł Świdnica otrzyma na zakup i wymianę agregatu chłodniczego oraz rolby - samochodu do utrzymywania i pielęgnowania tafli lodu. Całkowity koszt projektu wyniesie 2 799 980 zł.

- To bardzo dobra inwestycja, gdyż obecnie działający na lodowisku agregat jest już mocno wyeksplatowany. Taka zmiana, to nie tylko większy komfort pracy dla tych, którzy przygotowują tafle, ale przede wszystkim ogromne oszczędności, jeśli chodzi o zużycie energii elektrycznej – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Świdnickie lodowisko to obiekt z lat osiemdziesiątych. Został częściowo zmodernizowany w 2017 roku, przed rozpoczęciem zawodów The World Games. To największe lodowisko na Dolnym Śląsku. Posiada taflę o wymiarach 60x30 metrów, trybuny na 750 miejsc, szatnie, zaplecze sanitarne i infrastrukturę parkingową.

Odbywają się tam zajęcia klubów, stowarzyszeń i szkółek: curlingu oraz łyżwiarstwa figurowego. Wkrótce także treningi short track, gdyż w Dolnośląskim Zespole Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy planowane jest uruchomienie oddziału klasowego, w którym realizowane będzie szkolenie sportowe z zakresu łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia jest Natalia Czerwonka – łyżwiarka, srebrna medalistka olimpijska z Soczi. Z lodowiska korzystają również uczniowie szkół ze Świdnicy i okolic w ramach zajęć wychowania fizycznego oraz grupy zorganizowane z terenu Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group