Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Na pomoc bliźniemu

Czwartek, 7 stycznia 2016, 10:41
Autor: opr.red.
Świdnica: Na pomoc bliźniemu
Fot. www.sm.swidnica.pl
Miniony weekend to atak siarczystych mrozów, w nocy temperatura spadała nawet do –15° C. Niewyobrażalnym dla przeciętnego obywatela jest to, że w takich warunkach można spędzić noc na powietrzu.

Niestety są wśród nas ludzie, którzy nie posiadają domostwa i odmawiają udzielenia sobie pomocy, nade wszystko cenią wolność osobistą, wolność wyboru i postępowania, przez co nie chcą przebywać w schroniskach dla bezdomnych.

Do takich właśnie obywateli docierali strażnicy miejscy. Z własnej inicjatywy zakupili herbatę i cukier, zorganizowali duży termos i w ramach cyklicznych kontroli miejsc gdzie przebywają, oferowali gorący napój, informując ich przy tym o dostępnych formach pomocy, z których mogą skorzystać.

Z wcześniejszych ustaleń funkcjonariusze wytypowali miejsca, gdzie tacy ludzie mogą przebywać. Udało się dotrzeć i zlokalizować 17 osób. Czworo z nich koczuje na świeżym powietrzu, przykrywając się szmatami, kołdrami oraz kocami. Sześcioro przebywa w altanach bez prądu i ogrzewania, natomiast pozostali w pustostanach, nie zawsze z zabezpieczonymi drzwiami i oknami. Są to niewykończone budowle lub porzucone obiekty, komórki, wiaty. Wszyscy oni mogą nadal liczyć na pomoc z naszej strony, ale również wszystkich placówek pomocowych powołanych do tego celu.

Apelujemy do mieszkańców Świdnicy, jeśli wiesz gdzie może przebywać człowiek potrzebujący pomocy, poinformuj odpowiednie służby. Nie bądź obojętny, gdyż twoja postawa może uratować ludzkie życie. Telefony alarmowe 986 ,997.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group