Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1353
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Na promilach

Wtorek, 15 marca 2022, 9:34
Aktualizacja: 9:35
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Na promilach
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali na terenie naszego powiatu troje kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Rekordzistką okazała się 43–letnia kierująca VW która w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu.

11 marca około godziny 08:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchy Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego kierującego pojazdem marki VW. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze wykonali badanie na zawartość alkoholu u mężczyzny, które potwierdziło, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

W sobotę 12 marca na terenie gminy Świdnica funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 73-letni mężczyzna kierował pojazdem marki Rover. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach na terenie gminy Marcinowice także zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która kierując spowodowała kolizję, uderzając w płot jednej z posesji. Dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej uniemożliwił świadek zdarzenia. Okazała się nią 43-latka, która kierowała pojazdem marki VW. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W piątek 11 marca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy na terenie gminy Strzegom zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi. 25-latek wyrokiem Sądu Rejonowego w Świdnicy powinien powstrzymać się od jazdy wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Tego jednak nie zrobił i ruszył w drogę.

W sobotę 12 marca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy na terenie gminy Strzegom zatrzymali kolejnego kierującego samochodem osobowym tym razem marki Fiat. 33-latek również wyrokiem Sądu Rejonowego w Świdnicy powinien powstrzymać się od jazdy wszelkimi pojazdami mechanicznymi, ale również zignorował wyrok sądu.

W piątek 11 marca, po godzinie 07:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy na terenie gminy Strzegom zatrzymali 44-latka, który kierował pojazdem marki Skoda. Podczas kontroli drogowej policjanci potwierdzili, że decyzją Starosty Świdnickiego mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Teraz nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a także wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Kierujący z cofniętymi uprawnienia natomiast liczyć się z dwuletnim pobytem za kratami więzienia oraz dożywotnim zakazem kierowania pojazdami, a prowadzący pojazdy pomimo sądowych zakazów z karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group