Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Na tę inwestycję Strzegom czekał 20 lat

Środa, 15 października 2014, 12:49
Aktualizacja: 13:23
Autor: red.
Strzegom: Na tę inwestycję Strzegom czekał 20 lat
Fot. użyczone
Trwają zakrojone na dużą skalę prace związane z modernizacją Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Już niedługo obiekt ten będzie wizytówką naszej gminy i miejscem, gdzie mieszkańcy w niezwykle komfortowych warunkach będą mogli uprawiać wiele dyscyplin sportowych.

Na pytanie „Co pan myśli o remoncie stadionu OSiR?”, Zdzisław Szpak - strzegomski działacz sportowy odpowiada zdecydowanie. - Czekaliśmy na to 20 lat i nareszcie mamy kapitalny remont. Już w sezonie 2015/16 rundę jesienną IV ligi dolnośląskiej będziemy rozgrywać na dolnej płycie stadionu z zadaszoną trybuną – zaznacza.

Na górnej płycie doczekamy się bieżni poliuretanowej i urządzeń lekkoatletycznych. Zachwytu remontem stadionu nie kryje prof. Jan Chmura - fizjolog, pracownik Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i maratończyk. - Dla bardzo dużej grupy mieszkańców Strzegomia biegających i chodzących z kijkami ważnym będzie bieżnia i oświetlenie stadionu, bo wczesnym rankiem i późnym wieczorem będzie można korzystać z obiektu – podkreśla profesor. – Super! - mówi Irena Kowalska, która codziennie rano chodzi z kijkami po stadionie, a w pracy zawodowej nadzoruje inwestycję jako naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Swojego zadowolenia nie kryje także środowisko piłkarskie. - Wiele razy dopominaliśmy się o remont stadionu. W poprzedniej kadencji powstała koncepcja i nic. W zeszłym roku kiedy mówiono nam o tym, że powstaje kompleksowy projekt przebudowy stadionu, patrzyliśmy z niedowierzaniem. Wiedzieliśmy, że od projektu do realizacji droga daleka, ale teraz nasze marzenia stają się realne - mówią działacze AKS-u. - Dziś, patrząc na odkryte skały i kamienie, stało się pewne, że decyzja, aby na górnej płycie była ułożona sztuczna trawa, była jak najbardziej trafna. Koszt likwidacji skał, zwietrzeliny skalnej oraz ich wywózka byłaby bardzo kosztowna i pewnie do takiego remontu nigdy by nie doszło - dodaje jeden z członków zarządu strzegomskiego klubu.

- Sztuczna trawa pozwoli nam trenować praktycznie cały rok, a do tej pory musieliśmy wynajmować takie boiska w Świebodzicach czy Świdnicy. Wkrótce będziemy mieli własne i to oświetlone - uzupełnia młody piłkarz. Należy dodać, że na sztucznej murawie mogą być rozgrywane również mecze ligowe. Dziś treningi i mecze odbywają są w Jaroszowie, Stanowicach i Kostrzy, i tylko drużyna seniorów swoje mecze w rundzie jesiennej rozgrywa na wyjeździe. Nie ma żadnego kłopotu z dojazdami, bo są one opłacane z dotacji, którą AKS Strzegom otrzymał z Urzędu Miejskiego. Boiska użyczono nieodpłatnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group