Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nagrodzą najlepszych sportowców i trenerów

Środa, 22 lutego 2012, 1:45
Aktualizacja: 2:53
Autor: red.
Od środy, 22 lutego do wtorku, 28 lutego będą przyjmowane wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień za wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej.

Warunki szczegółowe określa Uchwała Rady Miejskiej w Świdnicy nr XIII/160/11 w sprawie nagród i wyróżnień przyznawanych przez Gminę Miasto Świdnica za wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej. Uchwała, podjęta 29 grudnia 2011 r. przez Radę Miejską w Świdnicy będzie obowiązywać od 22 lutego.

Zgodnie z nią mogą zostać przyznane:
1) nagrody i wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe dla zawodników – mieszkańców Świdnicy lub członków klubu sportowego, podmiotu prowadzącego w innej formie działalność sportową, mających siedzibę na terenie Świdnicy,

2) nagrody dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w klubach i podmiotach prowadzących w innej formie działalność sportową, mających siedzibę na terenie Świdnicy,

3) nagrody i wyróżnienia dla trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej, biorąc pod uwagę znaczenie tych osiągnięć dla społeczności Świdnicy.

Wnioski o nagrody i wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe dla zawodników oraz nagrody dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe można składać za rok 2010 i 2011.
Wnioski o nagrody i wyróżnienia dla trenerów oraz innych osób mogą dotyczyć określonych osiągnięć lub całokształtu działalności sportowej.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody lub wyróżnienia mogą wystąpić:
1) macierzysty klub sportowy lub podmiot prowadzący w innej formie działalność sportową,
2) właściwy ze względu na dyscyplinę związek sportowy,
3) komisja Rady Miejskiej w Świdnicy właściwa do spraw sportu,
4) komórka organizacyjna Urzędu Miejskiego w Świdnicy właściwa do spraw sportu,
5) osoba zainteresowana.

Uchwała w sprawie nagród jest do wglądu w Referacie Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (tel. 74 8562-852) oraz zamieszczona na stronie www.bip.um.swidnica.pl (zakładka: prawo lokalne).

(Stefan Augustyn, rzecznik prasowy
UM w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group