Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 785
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nagrodzone za osiągnięcia

Środa, 5 lipca 2023, 17:27
Autor: red
Żarów: Nagrodzone za osiągnięcia
Fot. UM Żarów
Są młode, zdolne i utalentowane. Na co dzień wolny czas spędzają z reguły w salach gimnastycznych czy sportowych boiskach. Dzięki swojej pasji i determinacji osiągają sukcesy na najważniejszych ogólnopolskich i światowych turniejach, olimpiadach czy mistrzostwach.

Za tegoroczne osiągnięcia sportowe i liczne sukcesy Martyna Janaszek oraz Nadia Sobel, mieszkanki Żarowa, otrzymały od burmistrza Leszka Michalaka i zastępcy burmistrza Przemysława Sikory list gratulacyjny, upominki i vouchery do sklepów sportowych.

Martyna Janaszek to tegoroczna Mistrzyni Świata w wyciskaniu leżąc i wyciskaniu leżąc klasycznym. Z Mistrzostw Świata, które odbywały się w RPA, przywiozła do Żarowa dwa złote medale i jeden srebrny. Ostatnio zdobyła także tytuł Mistrzyni Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Ogromny sukces odniosła także Nadia Sobel, która z żeńską drużyną piłki nożnej WKS Śląsk Wrocław zdobyła tytuł Mistrza Polski Centralnej Ligi Juniorek U-17, czyli najważniejszych rozgrywek w naszym kraju. Oprócz tytułu Mistrzyni Polski, świętowała również zdobycie tytułu najlepszego strzelca w sezonie (24. gole).

- Każdy sukces mieszkańców naszej gminy przyjmowany jest z wielką radością i satysfakcją. Doceniamy trud zdobytego zwycięstwa oraz wkład w promocję gminy Żarów. To wielki powód do dumy mieć w gronie mieszkańców tak utalentowane i co najważniejsze zdeterminowane zawodniczki. Jesteśmy przekonani, że za tymi wspaniałymi osiągnięciami stoi ogromny wysiłek, niegasnąca motywacja i zapewne wsparcie najbliższych na każdym etapie sportowych wyzwań. Dziękujemy za godne reprezentowanie gminy Żarów na różnych szczeblach rywalizacji sportowej. Życzymy dalszych sukcesów, radości z uprawiania sportu i spełnienia marzeń – gratulowali młodym mieszkankom burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Swoją karierę sportową dziewczyny rozpoczynały w Żarowie od treningów w judo. Sport okazał się dla nich wspaniałą przygodą, którą kontynuują po dziś dzień. Martyna osiąga sukcesy w wyciskaniu leżąc i wyciskaniu leżąc klasycznym oraz trójboju siłowym, a Nadia spełnia swoje marzenia na boisku piłkarskim. Teraz przed nimi zasłużone wakacje, choć jak same przyznają, już niebawem będą musiały wrócić do swoich sportowych obowiązków. Martyna będzie się przygotowywać do udziału w Mistrzostwach Świata we Francji, a od października rozpocznie kolejny etap swojej edukacji na studiach wyższych. Nadia będzie kontynuować naukę w szkole średniej i dalej kształcić swoje sportowe umiejętności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group