Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1223
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nagrodzone "Żywoty Świętych Osiedlowych" w Wałbrzychu

Środa, 23 listopada 2011, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: red
Wałbrzych: Nagrodzone "Żywoty Świętych Osiedlowych" w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Agata Kucińska, która już jutro zawita do wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego ze swoim spektaklem "Żywoty Świętych Osiedlowych", otrzymała w poniedziałek Nagrodę Teatralną Wrocławia wręczoną przez prezydenta Rafała Dutkiewicza. Artystka wystąpi w Wałbrzychu w ramach VI Wałbrzyskiego Pomostu Teatralnego.

"Żywoty Świętych Osiedlowych" to spektakl oparty na książce Lidii Amejko pod tym samym tytułem. Jest to opowieść o mieszkańcach osiedla, którzy podejrzewają, że powstało ono z boskiej betoniarki poza planem stworzenia. Zbierają się na dachu jednego z bloków, żeby zmienić swój smutny status, przypadkowych, niechcianych dzieci. Domagają się legendy, każdy dla siebie osobnej, która dałaby im nieśmiertelność i poczucie bezpieczeństwa. Agata Kucińska związana z wrocławskim Teatrem Ad Spectatores stworzyła samodzielnie adaptację powieści, scenariusz i scenografię, a także sama występuje i reżyseruje "Żywoty...". Na scenie towarzyszą jej jedynie lalki. Muzykę do spektaklu stworzył, nagradzany wcześniej w innych konkursach Sambor Dudziński, współpracujący z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Wrocławska nagroda jest kolejną na koncie artystki, która do tej pory zwyciężała na XVII Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, XXIV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Walizka" w Łomży oraz V Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych "Lalka też człowiek".

"Żywoty Świętych Osiedlowych" będą wystawione w środę 23 listopada o godzinie 19 na scenie kameralnej Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group