Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Najlepsi sportowcy gminy Żarów

Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 10:21
Aktualizacja: 10:22
Autor: red.
Żarów: Najlepsi sportowcy gminy Żarów
Fot. użyczone
Są utalentowani i odnoszą znaczące sukcesy w swoich dyscyplinach sportowych. Reprezentują Żarów na arenie krajowej i międzynarodowej oraz dostarczają mieszkańcom gminy mnóstwo sportowych emocji. Najlepsi zawodnicy, trenerzy i działacze podczas spotkania noworocznego w piątek, 24 stycznia zostali nagrodzeni i otrzymali odznaczenia „Sportowych indywidualności gminy Żarów”.

Za wybitne osiągnięcia sportowe gmina uhonorowała Pawła Fajdka, Marka Barabasza, Adama Ciupińskiego oraz Łukasza Jadacha.Dzisiejsza uroczystość to okazja, aby podsumować dokonania żarowskiego sportu w 2013 roku oraz podziękować tym wszystkim, dzięki którym nasza gmina kojarzona jest z wysokim poziomem, zaangażowaniem i dużymi emocjami sportowymi. Efekty Waszej pracy przynoszą radość mieszkańcom Żarowa, ale również budzą nadzieję i inspirują młodych sportowców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem sportu – gratulował laureatom burmistrz Leszek Michalak.

Po raz pierwszy gmina była organizatorem sportowego plebiscytu na „Sportową indywidualność gminy Żarów”. Odznaczeni zostali zawodnicy w kategorii najlepszy trener, zawodowiec oraz zawodnik amator junior i senior.

Zobacz, jakie osiągnięcia sportowe zdobyli najlepsi sportowcy 2013 roku:

Adam Ciupiński
Organizator naboru i szkolenia w ramach Akademii Orlika. Wieloletni trener drużyn młodzików Klubu Sportowego Zjednoczeni Żarów. Trener i koordynator drużyn kobiecych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Trener reprezentacji Dolnego Śląska juniorek, które w 2013 roku wywalczyły mistrzostwo Polski. Asystent i trener reprezentacji Polski kobiet U-19.

Paweł Fajdek
Rozpoczął swoją międzynarodową karierę w 2008 roku mistrzostwami świata juniorów w Bydgoszczy, gdzie uplasował się na 4. miejscu. Rok później wywalczył 8. lokatę podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Kownie, a już w 2011 roku w czeskiej Ostrawie złoto. Polski lekkoatleta jest również dwukrotnym złotym medalistą Uniwersjady – z 2011 i 2013. Złoty medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie.

Marek Barabasz
Mistrz Polski w warcabach 100 polowych w kategorii do lat 10. Srebrny medalista 15. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w warcabach 100 polowych w grze błyskawicznej. Jako jedyny z 43-osobowej reprezentacji Polski stanął na podium.

Łukasz Jadach
Najlepszy siatkarz gminy Żarów, reprezentujący TKKF Chemik. Z Chemikiem wygrywa wiele turniejów, zdobywając statuetki siatkarza w Zakopanem, Wołowie, Katowicach, Wieruszowie, Czarnym Dunajcu i Wrocławiu. Od 2008 roku związany z klubem sportowym TKKF Chemik.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group