Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Nasi w Pfeffenhausen

Środa, 18 grudnia 2019, 11:00
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Nasi w Pfeffenhausen
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W miniony weekend w partnerskiej gminie Pfeffenhausen, w niemieckiej Bawarii odbył się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy.

Trzeba nadmienić, że tradycja jarmarków organizowanych w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie wywodzi się właśnie z Niemiec i sięga XIV-XV wieku. Na początku jarmarki przypominały swoisty dzień targowy, w trakcie którego można było się zaopatrzyć w charakterystyczne, świąteczne towary i specjały.

Z czasem jarmarki stawały się coraz bardziej atrakcyjne. Oprócz aspektu handlowego nabierały również wymiaru kulturalnego, stając się miejscem spotkań i rozrywki, a także degustacji potraw i różnego rodzaju napojów.

Corocznie z naszej partnerskiej gminy przychodzi zaproszenie, do tego, aby na tamtejszym jarmarku świątecznym swoje stoisko zaprezentowała również delegacja z gminy Jaworzyna Śląska. Chętnie korzystamy z tego zaproszenia i co roku do Pfeffenhausen udaje się nasza delegacja. W tym roku gminę reprezentowało sołectwo Pastuchów. Jak zwykle polskie potrawy i ciasta cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników jarmarku. Nasi reprezentanci wrócili cało i szczęśliwie przywożąc od mieszkańców Pfeffenhausen życzenia świąteczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group